Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kolejny krok w stronę budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Podziel się
Oceń

Lada dzień zostanie podpisana umowa z wykonawcą na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zakończyła się kontrola uprzednia przetargu.
  • Źródło: UM Rzeszów
Kolejny krok w stronę budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego
Kolejny krok w stronę budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego - Wizualizacja Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Autor: materiały prasowe UM Rzeszowa

Ostatnia prosta przed rozpoczęciem budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego została zrealizowana. Co prawda miasto wybrało już wykonawcę już na początku grudnia ubiegłego roku, to jeszcze sam przetarg musiał przejść tzw. kontrolę uprzednią.

- Właśnie zakończyła się kontrola uprzednia przetargu. Nie stwierdzono żadnych uchybień. Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji odbędzie się w ciągu kilkunastu najbliższych dni - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że firmą, która będzie odpowiedzialna zaprojektowanie, a następnie zbudowanie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, jest Budimex z Warszawy. Zatem koszt tej inwestycji będzie wynosić miasto 73 750 800 zł.

Inwestycja podzielona na dwie części

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego została podzielona na dwie części. W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał przebudować plac dworcowy przy ulicy Grottgera. Na placu powstaną perony autobusowe oraz dwupozimowy parking podziemny. W ramach przebudowy ul. Grottgera do wykonania będzie rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka oraz przebudowa jezdni ul. Grottgera.

W drugiej kolejności w systemie projektuj i buduj, zostanie przebudowany budynek samego dworca kolejowego. Zaplanowano przebudowę segmentu A i B budynków Dworca PKP, poprzez zmianę układu funkcjonalno-użytkowego. Będzie miało to na celu zwiększenie komfortu oraz poszerzenie możliwości dla podróżnych, którzy mają ograniczone możliwości poruszania się. Zostaną także stworzone nowe systemu teleinformatyczne. W podziemiach znajdą się kasy biletowe oraz system wyświetlający rozkład pociągów i autobusów.

Zakończenie budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego planowane jest na sierpień 2023 roku. Większość środków pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.

Napisz komentarz

Komentarze

Grze.Rzeszów 20.01.2021 16:35
Nareszcie coś ruszyło z ta długo oczekiwana inwestycją tj. przebudową gruntowna placu dworcowego i remontem budynku samego dworca PKP Rzeszów Główny. Mam nadzieję, że prace pójdą sprawnie - tak aby rzeszowski dworzec główny PKP wraz z otoczeniem (i wyremontowanymi już peronami) był wizytówka miasta Rzeszów. Należy podjąć rozmowy ze związkiem gmin pod który podlega paskudny dworzec PKS na ul. Grottgera w celu jego gruntownej przebudowy, remontu. Ten dworzec PKS Rzeszów odstrasza.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama