Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

O krok bliżej do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego

Podziel się
Oceń

W przyszłym tygodniu rzeszowski magistrat wystąpi o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ratusz otrzymał już dokumentację.
  • Źródło: Rzeszow112.pl
O krok bliżej do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego
O krok bliżej do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego - Wizualizacja Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego

Autor: ZK Architekci

Przypomnijmy: Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne to inwestycja, która ma powstać na miejscu obecnego stadionu CWKS Resovii. Powstanie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia licząca 330 metrów, bieżnie rozbiegowe oraz strefa siłowni i fizjoterapii, a kryte trybuny mają pomieścić prawie 10 tysięcy kibiców.

W przyszłym tygodniu pozwolenie

Do ratusza wpłynęły już niezbędna dokumentacja projektowa. - W przyszłym tygodniu miejscy urzędnicy wystąpią o pozwolenie na budowę. Ta procedura powinna potrwać maksymalnie 60 dni. Zatem na przełomie lutego i marca chcemy ogłosić przetarg na wykonawcę - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Finansowanie tej inwestycji ma pochodzić z kilku źródeł. Wsparcie finansowe w wysokości 8 mln zł obiecał Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl. Taką samą kwotę zapisało także miasto w swoim budżecie. Reszta środków ma pochodzić z Ministerstwa Sportu.

Inwestycja podzielona na kilka etapów

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego została podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana trybuna na tzw. "wale", czyli ta naprzeciwko zadaszonej. W drugiej kolejności powstanie kryta bieżnia o długości 130 metrów. Nad nią powstaną pomieszczenia sanitarne oraz szatnie. Najwyższy poziom trybun jest zarezerwowany na budowę profesjonalnej widowni.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama