Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Szkolenie w warunkach leśnych żołnierzy 3 PBOT

Podziel się
Oceń

Żołnierze leskiej kompanii wchodzącej w skład 35 Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka ćwiczyli w Baligrodzie. Szkolenie taktyczne rozpoczęło się w godzinach porannych w niedzielę a zakończyło późnym wieczorem. Leska Kompania Lekkiej Piechoty prowadziła zajęcia rotacyjne, aby utrzymać dotychczas nabyte zdolności bojowe.
  • Źródło: Informacja prasowa
Szkolenie w warunkach leśnych żołnierzy 3 PBOT
Szkolenie w warunkach leśnych żołnierzy 3 PBOT - Szkolenie w warunkach leśnych żołnierzy 3 PBOT
24 stycznia żołnierze 353 Kompanii Lekkiej Piechoty odbyli zajęcia z działań taktycznych w terenie leśnym w okolicach Baligrodu. Trudne warunki pogodowe nie przeszkodziły dowódcy kompanii por. Karolowi Gąsiorowi przeprowadzić ćwiczeń zgodnie z opracowanym scenariuszem. Głównym zadaniem leskich terytorialsów było doskonalenie umiejętności w skrytym działaniu sekcji, obowiązki osób funkcyjnych w ugrupowaniu marszowym oraz praca w terenie z wykorzystaniem mapy. Pomimo utrudnień, wszystkie zagadnienia i założone cele zostały zrealizowane na wysokim poziomie.

Prowadzenie walki w terenie leśnym to jeden z trudniejszych tematów w czasie działań bojowych. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej te działania i nowe kompetencje muszą opanować do perfekcji. Nasz najmłodszy rodzaj sił zbrojnych w czasie wojny będzie prowadził walkę we współdziałaniu z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają zapewnić powszechną ochronę i obronę ludności w stałych rejonach odpowiedzialności bojowej. Leska kompania w swoich działaniach taktycznych musi poznać elementy taktyki podstawowej, w terenie zurbanizowanym, jak również w terenie leśnym. Urbanistyka terenu w stałym rejonie odpowiedzialności wymaga zróżnicowanego przygotowania do działań bojowych.

Dlatego też, żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT pomimo panującej pandemii starają się regularnie uczestniczyć w tego typu zajęciach, aby podnosić swoje kompetencje i utrzymywać odpowiednią sprawność podczas działań operacyjnych.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama