Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Mobilne skanery ułatwiają kontrolę na granicy

Podziel się
Oceń

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zakończyła realizację projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty oraz zwalczanie przestępstw o charakterze fiskalnym poprzez zastosowanie podręcznych detektorów przemytu".
  • Źródło: Informacja prasowa
Mobilne skanery ułatwiają kontrolę na granicy
Mobilne skanery ułatwiają kontrolę na granicy - Mobilne skanery

Autor: KAS

Dzięki wsparciu Programu Hercule III 2018 Technical Assistance zakupiono podręczny sprzęt kontrolny oraz przeszkolono blisko 150 funkcjonariuszy.

Głównym celem projektu było zwiększenie potencjału Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w obszarze zapobiegania i zwalczania przestępczości ekonomicznej, naruszającej finansowe interesy Unii Europejskiej.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 290 tysięcy euro, w tym dofinansowanie ze środków programu to ponad 232 tys. euro.

W ramach projektu dokonano zakupu pięciu ręcznych detektorów przemytu, które wspomagają pracę funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu, Krościenku oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl- Medyka.

Wsparcie programu pozwoliło także zorganizować szkolenia z obsługi sprzętu i interpretacji obrazu dla 65 funkcjonariuszy, a kolejno szkolenia kaskadowe, dzięki którym szkolenia objęły łącznie prawie 150- osobową grupę funkcjonariuszy podkarpackiej KAS.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiają codzienną pracę funkcjonariuszy odpowiedzialnych za wykrywanie przemytu na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy.

Zakupione w ramach projektu skanery mogą być wykorzystywane w kontroli pojazdów, jak i mniejszych obiektów tj. przesyłki czy bagaże. Ze względu na swoje gabaryty, mobilność i możliwości techniczne, urządzenia pozwalają na precyzyjne skanowane kontrolowanych obiektów lub ich części bez konieczności ich wymontowania czy przemieszczania, co w znaczny sposób ułatwia i przyspiesza kontrolę.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama