Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszów dostanie komisarza po ustępującym prezydencie ?

Podziel się
Oceń

Przyszły komisarz dla Rzeszowa - to temat prawdopodobnego spotkania, do którego ma dojść w poniedziałek w samo południe. Pytanie jest tylko jedno: kto jest odpowiednim kandydatem na to stanowisko ?
  • Źródło: PUW Rzeszów
Rzeszów dostanie komisarza po ustępującym prezydencie ?
zeszów dostanie komisarza po ustępującym prezydencie ?

Autor: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

W poniedziałek 15 lutego 2021 r. w samo południe w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego ma dojść do spotkania z udziałem Wojewody Ewy Leniart, byłego już prezydenta Tadeusza Ferenca oraz przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca. Powód ? Rozmowy na temat mianowania komisarza, który do wyborów będzie zarządzał miastem. Na razie wiadomo jedynie, że takie spotkanie ma się odbyć, szczegółów brak.

- Od kilku dni trwają rozmowy na temat mianowania komisarza po ustępującym prezydencie. Będzie on pełnił tę funkcję do czasu, aż nie zostanie wybrany nowy włodarz miasta. O to, kto ma zasiąść na tym stanowisku, Pani wojewoda chce zapytać byłego już niestety prezydenta oraz przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Deca - mówi Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody.

To co teraz ?

Teoretycznie nowy komisarz miałby zostać mianowany już w najbliższą środę. Wtedy dojdzie do wygaszenia mandatu obecnego prezydenta. Następnie w ciągu 90 dni mają się odbyć nowe wybory, czyli najpóźniej 9 maja.

Jednak niekoniecznie tak musi być. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną mogą być one przekładane w czasie. Jednak według naszych informacji PiS się na to nie zdecyduje. Rzeszów jest przede wszystkim miastem wojewódzkim, aby obóz rządzący mógł sobie pozwalać na tego typu ruchy.

Pozostaje jeszcze pytanie: kto mógłby zostać samym komisarzem na ten przejściowy okres ? Prawdopodobnym kandydatem jest Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego w Jasionce. Jednak sam zainteresowany milczy na ten temat. W grę wchodzi jeszcze teoretycznie Krzysztof Sobolewski, poseł oraz Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, a także Krystyna Wróblewska.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama