Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kibice żądają otwarcia stadionów. Eksperci: Sami są sobie winni

Podziel się
Oceń

Stadion Ernestha Pola w Zabrzu, Stadion Miejski przy Solskiego 1 w Mielcu, Stadion Miejski w Gliwicach, stadion Poznań przy Bułgarskiej czy Ergo Arena w Gdańsku. Ostatnimi czasu stadiony stały się miejsce przepychanek pomiędzy kibicami a rządzącymi, odnośnie zamknięcia stadionów.
  • Źródło: Materiały własne, Sportowe Fakty
Kibice żądają otwarcia stadionów. Eksperci: Sami są sobie winni
Kibice żądają otwarcia stadionów. Eksperci: Sami są sobie winni

Autor: Kibice Stali Mielec

Plakaty, petycje w internecie, zgromadzenia pod stadionami. To tylko niektóre z akcji, które podejmują kibice piłkarscy w celu wywalczenia otwarcia stadionów. Z jednej strony ciężko się im dziwić, ponieważ chcą kibicować swoim ekipom i wspierać ich na stadionach. Z drugiej strony, eksperci są zgodni co do tego, że kibice sami są sobie winni tego, że stadiony pozostają i pozostaną zamknięte.

- Im bardziej krzyczą, że chcą otwarcia, tym z reguły są mniej odpowiedzialni. Sami sobie strzelają w kolano - mówił w rozmowie z WP Sportowymi Faktami prof. Włodzimierz Gut.

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut uważa, że kibice sami są sobie winni. - Co z tego, że protestują, skoro wcześniej nie umieli się zachować? Czego się teraz domagają? By dopuścić do tego samego, co było wcześniej? - mówił.

W PKO Ekstraklasie ostatnie mecze z udziałem publiczności odbyły się na początku października ubiegłego roku. Gdy rząd wydawał zgodę na wznowienie działalności poszczególnych sektorów gospodarki po pierwszym lockdownie, kluby najpierw mogły zapełniać 25 proc. pojemności obiektów, a potem 50 proc.

Kibicom postawiono wówczas oczywiste i klarowne ultimatum. Dopóki będą przestrzegać ograniczeń i stosować się do zaleceń, stadiony pozostaną otwarte. I wtedy się zaczęło. W mediach pojawiały się zdjęcia ze Szczecina, Mielca, Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia, Częstochowy czy Torunia, które jasno pokazywały, że kibice nie stosują ani nie mają zamiaru stosować się do wydanych obostrzeń. Za pierwszym razem, gdy otworzono stadiony, ludzie nie przestrzegali dystansu społecznego.

Stadiony więc zamknięto i nic nie wskazuje na to, żeby miały one zostać otwarte. Kibice protestują, organizują masowe zbiórki pod stadionem, ale to tylko prowadzi do tego, że prędko nie wrócą oni na trybuny. Rządzący bardzo długo przymykali oko na takie a nie inne zachowanie kibiców, lecz teraz twardo stoją przy swoim stanowisku co na ostatniej konferencji prasowej zaznaczał premier Morawiecki.

Kibice żądają otwarcia stadionów. Eksperci: Sami są sobie winni
Transparent na stadionie w Gliwicach




Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama