Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszowianie wysoko oceniają działania prezydenta Ferenca

Podziel się
Oceń

Blisko 95 proc. mieszkańców Rzeszowa zadowolonych jest z życia w mieście, z kolei 88 proc. zapytanych pozytywnie ocenia działania prezydenta Ferenca.
  • Źródło: RP
Rzeszowianie wysoko oceniają działania prezydenta Ferenca
Rzeszowianie wysoko oceniają działania prezydenta Ferenca
Niebawem minie półmetek kadencji obecnych samorządowców miast i gmin, w tym prezydentów 16 największych miast w Polsce. Rzeszów, Wrocław oraz Gdańsk - to mieszkańcy tych trzech miast najwyżej oceniają działania obecnych włodarzy, w tym m.in. poziom życia czy ocenia działalności prezydenta.

Wysoka poprzeczka przed następcą Tadeusza Ferenca

Ktokolwiek zostanie następcą Tadeusza Ferenca, nie będzie miał łatwego orzecha do zgryzienia. Odchodzący już prezydent zostawia swoje miasto i jego mieszkańców w bardzo dobrych nastrojach. Z życia w Rzeszowie zadowolonych jest 95 proc. jego mieszkańców. Jego samego ocenia pozytywnie 88 proc. zapytanych.

W ślad za tymi pochwałami idzie ocena poszczególnych sfer życia miasta: 85 proc. podkreśla, że żyje im się w Rzeszowie bezpiecznie, 83 proc. chwali usługi komunalne, a 71 proc. – dostępność i kontakt z urzędem miasta. Najsłabiej wypada rynek pracy (45 proc.), ochrona zdrowia (50 proc.) i oferta sportowo-rekreacyjna (58 proc.).

- Jest to pierwsze w Polsce podsumowanie 18 lat rządzenia prezydenta Ferenca. Co więcej, sondaż był przeprowadzony przed ogłoszeniem decyzji o ustąpieniu ze stanowiska, zatem fakt rezygnacji nie wpłynął na jego wyniki - tłumaczy Michał Kowalczyk, dyrektor ds. badań IBRiS.

Ta wiedza jest tym bardziej cenna, że wybory czasem zdarzają się szybciej, niż się spodziewamy, tak jak w Rzeszowie, gdzie wyścig o fotel zwalniany przez wieloletniego włodarza miasta Tadeusza Ferenca właśnie się rozpoczął.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama