Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

3 urzędy z Podkarpacia wyróżnione

Podziel się
Oceń

Przedsiębiorcy już po raz 18. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Pierwszy raz robili to za pomocą elektronicznych ankiet. W gronie wyróżnionych znalazły się 3 urzędy z Podkarpacia: Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie, Urząd Skarbowy w Ustrzykach Dolnych oraz Urząd Skarbowy w Lubaczowie.
  • Źródło: Informacja prasowa
3 urzędy z Podkarpacia wyróżnione
3 urzędy z Podkarpacia wyróżnione - Szef KAS Magdalena Rzeczkowska
Spotkanie finałowe konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy", organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, odbyło się 18 lutego 2021 r. w formule online. Przedsiębiorcy po raz pierwszy oceniali urzędy za pomocą elektronicznych ankiet.

O konkursie

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie. Przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Wśród nagrodzonych znalazł się urząd, który po raz 18. otrzymał wyróżnienie – Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych wyróżniono w województwie śląskim.

Partnerskie relacje Krajowej Administracji Skarbowej z przedsiębiorcami

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, gratulując laureatom, podkreślił rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej.

- Dziękuję za Wasze codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. To dzięki Państwu obraz urzędów skarbowych i całej Krajowej Administracji Skarbowej jest zupełnie inny i lepszy niż jeszcze kilka lat temu – powiedział minister Tadeusz Kościński.

Minister podkreślił też znaczenie budowania dobrych relacji administracji skarbowej z biznesem.

- Przedsiębiorcy są dla nas kluczowym partnerem. Budujemy partnerskie relacje z biznesem m.in. dzięki cyklicznym spotkaniom „Dialog z Biznesem" czy aplikacji „Głos Podatnika". Naszym celem jest nie tylko zabezpieczenie interesów budżetu państwa, ale również zapewnienie dobrych warunków dla funkcjonowania biznesu w Polsce – dodał minister.

Wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła ważną rolę konkursu w doskonaleniu pracy urzędów skarbowych w zakresie obsługi przedsiębiorców.

- Chcemy, by współpraca administracji skarbowej i biznesu była oparta na zasadach partnerstwa. Konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest dla nas bardzo cenną inicjatywą. Przedsiębiorcy oceniają urzędy w anonimowych ankietach. Dzięki temu otrzymujemy realną ocenę naszego działania. Jest to dla nas impulsem do kolejnych zmian – powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

Konkurs promuje profesjonalizm w KAS

Zastępca szefa KAS Anna Chałupa podkreśliła profesjonalizm pracowników urzędów skarbowych i zaznaczyła, że Krajowa Administracja Skarbowa wspiera przedsiębiorców w wykonywaniu ich obowiązków.

- Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w konkursie, wysoko ocenili zarówno kompetencje jak i uprzejmość pracowników urzędów skarbowych. To pokazuje profesjonalizm pracowników Krajowej Administracji Skarbowej – dodała minister Chałupa.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

Ze strony podkarpackiej KAS w spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, a także naczelnicy wyróżnionych urzędów z woj. podkarpackiego: naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie Bogdan Selwa, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ustrzykach Dolnych Krzysztof Królicki oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubaczowie Witold Półchłopek.

W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej Sylwia Juraszek.

-Wyróżnienie, otrzymane od przedsiębiorców jest dla nas szczególnie ważnym osiągnięciem, a zarazem motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem obsługi w naszych urzędach, tak aby była profesjonalna i spełniała oczekiwania podatników – powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama