Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Rzeszów. Porozumienie wystawia dwóch kandydatów w wyborach

Podziel się
Oceń

Waldemar Kotula oraz Arkadiusz Opoń wystartują w prawyborach "Pozumienia" o fotel prezydenta Rzeszowa. Pierwszy z nich stawia na rozwój, drugi zaś na zagospodarowanie przestrzenne.
  • Źródło: Konferencja Porozumienia
Rzeszów. Porozumienie wystawia dwóch kandydatów w wyborach
Porozumie wystawia dwóch kandydatów na prezydenta Rzeszowa - Arkadiusz Opoń i Waldemar Kotula

Autor: Łukasz Kotulak

Kampania o urząd prezydenta Rzeszowa nabiera tempa. W obozie Zjednoczonej Prawicy nastąpił w tej materii potrójny podział. Jednak "Porozumienie" Jarosława Gowina, inaczej niż "Solidarna Polska" Zbigniewa Ziobry postanowiło pójść śladem Platformy Obywatelskiej z ostatnich wyborów prezydenckich. Postanowiono najpierw zorganizować wewnętrzne prawybory. Kandydatami zostali obecny radny Miasta Rzeszowa, Waldemar Kotula oraz były radny Miasta Krosna, Arkadiusz Opoń.

Waldemar Kotula: Przede wszystkim rozwój.

Każdy, kto odwiedził Rzeszów w przeciągu ostatnich dwudziestu lat, mówi, że miasto rozwija się w niebagatelnie szybkim tempie. Waldemar Kotula dostrzega te pozytywne zmiany i chciałby je kontynuować.

- Nasze miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale już teraz trzeba szukać kolejnych terenów pod nowe inwestycje, przede wszystkim w stronę północy. Mam tu na myśli m.in. budowę nowoczesnego aquaparku na odkrytych kilka złożach geotermalnych, oraz dalszy rozwój branży IT w naszym mieście. Ten potencjał musi być wykorzystany - mówił na dzisiejszej konferencji Waldemar Kotula, radny Miasta Rzeszowa.

Kolejnym zagadaniem, na którego rozwój stawia W. Kotula, jest nowoczesna edukacja, szczególnie na poziomie akademickim. - Nasze miasto składa się w 50 proc. ze studentów. Chciałbym, aby w mieście powstał nowoczesny szpital uniwersytecki, tak młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać do innych miast w poszukiwaniu nowoczesnej edukacji - dodał radny Kotula.

Innym pomysłem kandydata na nowoczesną edukację jest budowa wojskowej akademii technicznej, szczególnie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. - Mamy w Rzeszowie największą firmę IT w tej części Europy, czyli Asseco Poland - podkreślał radny Kotula.

Kolejną sprawą jest kompletna i całościowa współpraca z radami osiedli. - Ja w przeciwieństwie do byłego już prezydenta Ferenca nie zgadzam się z nim w tym temacie. Rady Osiedla powinny mieć m.in. własny budżet, bo tylko dzięki temu są w stanie wykorzystać swój potencjał. W innych miastach np. w Lublinie takie rozwiązania funkcjonują, dzięki temu wychodzą na tym bardzo dobrze - zakończył Waldemar Kotula.

Waldemar Kotula stawia na dalszy rozwój sportu m.in. speedwy'a. Podkreślał również istotną rolę transportu publicznego. - Trzeba zintegrować jeden wspólny bilet pomiędzy rzeszowskim MPK, MKS-em i PKS-em. Bardzo dobrze, że ludzie z tzw. "rzeszowskiego obważanka" przyjeżdżają, bo tutaj zostawiają swoje pieniądze. Jednocześnie trzeba znacząco ograniczyć ruch samochodów w mieście.

Waldemar Kotula obecnie jest już drugą kadencję przewodniczącym Rady Osiedla Piastów. W radzie Miasta Rzeszowa pracuje w 4 komisjach: Komisji Gospodarki Przestrzennej, Komisji Przedsiębiorczości i Zrównoważonego Rozwoju, Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Komisji do spraw Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ukończył Politechnikę Rzeszowską na kierunku Informatyka oraz studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej.

Arkadiusz Opoń: Mądre zagospodarowanie przestrzenne

W ciągu ostatnich lat pojawiało się wiele głosów, że Rzeszów nie ma odpowiedzialnego planu zagospodarowania przestrzennego, a miasto jest w tym zakresie sprzedawane deweloperom. Zauważył to drugi kandydat Porozumienia, pochodzący z Krosna, ożeniony w Rzeszowie, Arkadiusz Opoń.

- Rzeszów tak naprawdę nie ma planu zagospodarowania. Widzimy tutaj liczne braki związane z przestrzennością. Rzeszów jako stolica innowacji nie może być tylko pustym sloganem, ale musi stanowić realną siłę na tle innych miast - mówił Arkadiusz Opoń.

Kolejnymi dziedzinami, jakimi chciałby się zająć ten kandydat, jest współpraca z młodymi ludźmi.

Arkadiusz Opoń pochodzi z Krosna, gdzie przez dwie kadencje za ramienia Platformy Obywatelskiej był radnym Miasta Krosna. Następnie wraz ze Stanisławem Kruczkiem przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Obecnie Opoń jest wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, przez ostanie lata pełnił funkcję wicedyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wcześniej pracował w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz w Departamencie Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych RPO. Z Rzeszowem związany jest przez żonę.

Zobacz zapis konferencji:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: wyborca Treść komentarza: Szczylać do misiów i innych osłów z konfy Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:39 Źródło komentarza: Nocna wizyta niedźwiedzia w Przemyślu. Prezydent miasta apeluje o spokój, Konfederacja krytykuje rząd Autor komentarza: On Treść komentarza: Źle się czyta ten cały obszerny komunikat medialny związany z odejściem. Nie wygląda to poważnie. Życie oczywiście zaskakuje, czasem dobrze ułożony plan trzeba zweryfikować, ale podejmując się pracy na takim stanowisku otrzymuje się mandat społeczny. Samo odejście wygląda kiepsko: nie robi się tak, ze w środku roku, tak znikąd pojawia się taki wpis. To szok dla mieszkańców - parę godzin wczesniej publikował jak cudownie wyglądały Dni Tyczyna... Tu koncerty, tam aktywności, a po paru godzinach zrzuca taką bombę! Można czuć się oszukanym! Oczywiście Gmina sobie poradzi. Stanowisko Burmistrza jest po prostu wybieralne, w jego miejsce wejdzie ktoś inny, miejmy nadzieję, że nie przerwie pełnienia funkcji-służby publicznej bo nagle "przewartościuje swoje priorytety". Liczę, że kolejni kandydaci przemyślą swoje priorytety przed decyzją o starcie - tak będzie poważniej dla całej gminy i dla samych kandydatów. Dodam, ze styl pożegnania wygląda po prostu źle. Jak wspomniałem wpis pana Błotnickiego jest obszerny, ale nic z niego nie wynika. Jeśli nie chciał się tłumaczyć, po prostu trzeba było podziękować i przeprosić, bez ckliwości bo to wygląda po prostu źle. MImo to, życzę powodzenia w dalszych wyborach. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie” Autor komentarza: Tyczynianin. Treść komentarza: Weź już idź, zakazy wszędzie a syf na parkingach. Wal się. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama