Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Kolejne udogodnienie dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego

Podziel się
Oceń

Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Rzeszowie uruchomi system kolejkowy, dzięki któremu na wizytę będzie można umawiać się przez internet, szybko i wygodnie.
  • Źródło: informacje prasowe
Kolejne udogodnienie dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego
Kolejne udogodnienie dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego
Wachlarz zadań realizowanych przez Wydział Budownictwa i Architektury jest bardzo szeroki. Są to m. in.: wydawanie pozwoleń na budowę/rozbiórkę, zezwolenia n realizację inwestycji drogowych, zgłoszenie robót budowlanych, zgłoszenie budowy sieci lub rozbiórki.

- Ze względu na wzrost liczby interesantów Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wprowadza internetowy system rezerwacji wizyt w Wydziale, który będzie obowiązywać od 1 marca br. W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa interesantów jak i pracowników urzędu, w Wydziale Budownictwa i Architektury obowiązywać będzie wyłącznie obsługa stron po uprzednim zarezerwowaniu terminu wizyty w systemie internetowej rezerwacji – mówi Andrzej Tur, dyrektor wydziału.

Będzie szybciej i sprawniej

Dzięki Systemowi Kolejkowemu interesanci będą obsługiwani teraz sprawniej i szybciej, ponieważ każdy będzie mógł umówić się na konkretny dzień i godzinę.

Tego rodzaju system Starostwo wdrożyło już wcześniej, np. w wydziale komunikacji. Pomysł okazał być „strzałem w dziesiątkę”.Do wdrożenia takiego udogodnienia dla mieszkańców, z satysfakcją i zadowoleniem, podchodzi także Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

- Każde skuteczne rozwiązanie usprawniające działania służb powiatowych jest dla nas wyjątkowo ważne, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy Powiatu Rzeszowskiego obsługiwani byli tak, jak na to zasługują, czyli: sprawnie i profesjonalnie. Cieszy mnie zatem, że oferta naszego powiatu staje się coraz bardziej pożyteczna i przydatna dla naszych mieszkańców - mówi Fózef Jodłowski.

Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo

J. Jodłowski dodaje przy tym, że z powodu pandemii wprowadzono w Starostwie pewne obostrzenia dla dobra zarówno interesantów jak i pracowników urzędu. Starostwo wdrożyło standardowe środki bezpieczeństwa typu: wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekujące). Zamontowano także przegrody oddzielające interesantów od pracowników, dzięki czemu petenci będą bardziej bezpieczni.

Starostwo podjęło też decyzję o tym, aby w wydziałach, w których nie ma potrzeby bezpośredniej obsługi klienta, praca była wykonywana zdalnie. W związku z tym zarządzono m.in. dodatkowy zakup komputerów do pracy zdalnej dla pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu rzeszowskiego

Dostępne są również pojemniki – wrzutnie na listy, które zlokalizowane są w wiatrołapie przy wejściu do budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie od strony Ogrodów bernardyńskich.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama