Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszowianie liderami II Biegu Rysia w Duki! FOTO

Podziel się
Oceń

W sobotnie popołudnie odbył się II Bieg Rysia. Zawodnicy mieli do pokonania 15-kilometrowa trasę z Dukli na Górę Cergową i z powrotem. W kategorii open zwyciężył Lary Zębatka (Tomasz Kubiak) z Rzeszowa, który pokonał trasę z czasem 1:02:26. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Dorota Róg z Rzeszowa.
  • Źródło: terazkrosno.pl
Rzeszowianie liderami II Biegu Rysia w Duki! FOTO
Start biegu Rysia w Dukli

Autor: Damian Frydrych

Około 120 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie drugiej edycji Biegu Rysia na Górę Cergową. Zawody biegowe odbyły się w minioną sobotę - 18 lipca w Dukli. Start i meta biegu usytuowana była na dukielskim rynku.

W kategorii open zwyciężył Lary Zębatka (Tomasz Kubiak) z Rzeszowa, który 15-kilometrową trasę pokonał z czasem 1:02:26. Niespełna minutę później na mecie zameldował się Łukasz Szumiecz z Jasła. Trzeci z czasem 1:05:30 był Marcel Bytnar z Dukli.

II Bieg Rysia w Dukli
Zwycięzcy drugiej edycji Biegu Rysia w Dukli: Lary Zębatka, Łukasz Szumiec i Marcel Bytnar


Wśród kobiet triumfowała Izabela Zatorska-Pleskacz z Wrocanki uzyskując czas 1:19:52 (w kategorii głównej była 30). Drugie miejsce zajęła Dorota Róg z Rzeszowa, trzecie Beata Kandefer w Korczyny.

II Bieg Rysia w Dukli
Izabela Zatorska-Pleskacz wbiega na metę Biegu Rysia

W kategoriach wiekowych triumfowali kolejno:
K1 - Aleksandra Szczurek
K2 - Joanna Szurek
K3 - Izabela Zatorska-Pleskacz

M1 - Marcel Bytnar
M2 - Lary Zębatka (Tomasz Kubiak)
M3 - Łukasz Szumiec
M4 - Daniel Polny
M5 - Andrzej Reczkowski

II Bieg Rysia w Dukli
Z rąk dyrektora MOSiR Dukla Michała Szopy nagrodę odbiera Sławomir Markuszka

Po wręczeniu nagród wśród uczestników biegu rozlosowano nagrody rzeczowe.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama