Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów. Znamy wyniki konsultacji społecznych ws. poszerzenia granic

Podziel się
Oceń

Ponad 4 tys. osób wzięło udział w konsultacjach społecznych ws. przyłączenia do Rzeszowa Racławówki, Kielanówki oraz Malawy. Zdecydowana większość opowiedziała się "za".
  • Źródło: UM Rzeszów
Rzeszów. Znamy wyniki konsultacji społecznych ws. poszerzenia granic
Rzeszów. Znamy wyniki konsultacji społecznych ws. poszerzenia granic

Autor: Krzysztof Dierżęga

Konsultacje społeczne są częścią procedury zmiany granic. Konsultacje w Rzeszowie rozpoczęły się 8 lutego 2021 r. i zakończyły 28 lutego 2021 r. Dotyczyły przyłączenia do Rzeszowa: części sołectwa Racławówka z gminy Boguchwała, sołectwa Kielanówka z gminy Boguchwała oraz sołectwa Malawa z gminy Krasne.

W konsultacjach społecznych wzięło udział 4087 osób. 70 głosów było nieważnych

Wyniki konsultacji społecznych:

Na pytanie: Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do miasta Rzeszowa części obszaru sołectwa Racławówka, zwaną umownie przez mieszkańców „Racławówka Doły”, z Gminy Boguchwała:
a) odpowiedzi „Jestem za” udzieliło - 3271 osób (85,988%),
b) odpowiedzi „Jestem przeciw” udzieliło - 149 osób (3,916%),
c) odpowiedzi „Wstrzymuję się” udzieliło - 384 osób (10,094%).

Głosowało 3804 osób

Na pytanie: Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Malawa z Gminy Krasne:
a) odpowiedzi „Jestem za” udzieliło - 3242 osób (86,591%),
b) odpowiedzi „Jestem przeciw” udzieliło - 162 osób (4,326%),
c) odpowiedzi „Wstrzymuję się” udzieliło - 340 osób (9,081%).

Głosowało 3744 osób

Na pytanie: Czy jesteś za zmianą granic Rzeszowa, polegającą na włączeniu do Miasta Rzeszowa obszaru sołectwa Kielanówka z Gminy Boguchwała:
a) odpowiedzi „Jestem za” udzieliło - 3550 osób (88,374%),
b) odpowiedzi „Jestem przeciw” udzieliło - 166 osób (4,132%),
c) odpowiedzi „Wstrzymuję się” udzieliło - 301 osób (7,493%).

Głosowało 4017 osób

- Projekt uchwały w sprawie zmiany granic zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa, która odbędzie się pod koniec marca. Jeśli radni przyjmą ten projekt, miasto przygotuje wniosek o zmianę granic, który zostanie złożony u wojewody podkarpackiego. Wojewoda, po zaopiniowaniu wniosku, przekaże go do Warszawy. Ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic podejmie Rada Ministrów do końca lipca - mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama