Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Więcej informacji dla podróżnych na stacji Rzeszów Główny

Podziel się
Oceń

Dla podróżnych stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni będzie lepsza informacja. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontują na peronach i w przejściu ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na stacji.
  • Źródło: Informacja prasowa
Więcej informacji dla podróżnych na stacji Rzeszów Główny
Więcej informacji dla podróżnych na stacji Rzeszów Główny - Rzeszów Główny to kolejna stacja, na której będzie kompleksowa informacja. Zadanie jest współfinansowane w ramach projektu z POIiŚ

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Pełne wykorzystanie nowych systemów planowane jest w 2022 r.

– Chcemy by korzystanie z kolei było jak najbardziej komfortowe. Konsekwentnie rozszerzamy zakres informacji dla podróżnych. Również w Rzeszowie Głównym i Zachodnim będą wyświetlacze i nowe nagłośnienie. Sądzę, że takie rozwiązania zachęcą do podróży koleją jeszcze więcej osób – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Nowoczesny system informacji – wyświetlacze, infokioski oraz nagłośnienie, zapewni podróżnym bieżący przekaz o odjazdach i przyjazdach pociągów. Łatwiejsze będzie planowanie i organizacji codziennych i okazjonalnych podroży. Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Wyświetlacze będą na peronach. Również w przejściu na perony przewidziano ekrany oraz tzw. tablice tunelowe, infokioski i zegary.

Montaż monitoringu na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zapewni możliwość szybkich reakcje w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

PLK zwiększają dla podróżnych zakres bieżącej informacji o kursowaniu pociągów. Coraz więcej stacji i przystanków wyposażanych jest w wyświetlacze oraz nagłośnienie. Takie rozwiązania zastosowano m.in. na linii obwodowej w Warszawie, w Lublińcu, Szczecinie oraz w Lesznie.

Kolej dostępniejsza na głównej stacji i na dodatkowym przystanku Rzeszów Zachodni

Dla podróżnych stacja Rzeszów Główny zapewnia dobry dostęp do pociągów. Są windy i schody ruchome w przebudowanym przejściu na perony. Zamontowano wiaty peronowe i jasne ledowe oświetlenie. Orientację ułatwia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących jest system ścieżek naprowadzających oraz opisy alfabetem Braille'a.

W stolicy Podkarpacia dostępność do kolei zwiększył nowy przystanek Rzeszów Zachodni z windą, pochylnią i systemem ścieżek naprowadzających.

Inwestycje PLK w Rzeszowie, realizowane są z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny".

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama