Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Kolejne inwestycje na „Dworzysku”,czyli gospodarcze efekty firmy „Efekt Plus”

Podziel się
Oceń

„Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną. Dzięki temu, na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe, powstaną kolejne, nowe miejsca pracy.
  • Źródło: informacje prasowe
„Efekt Plus” to firma ze 100-procentowym, polskim kapitałem. Obsługuje klientów z Unii Europejskiej, ale również ze Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Bośni i Hercegowiny i oczywiście dużą rzesze klientów krajowych.

- Jeszcze w tym roku rozpocznie się montaż kolejnej linii produkcyjnej. W związku z tym, na terenie „Dworzyska” planujemy w niedługim czasie zatrudnić w sumie ok. 40 osób. Docelowo planuje się, że we wszystkich oddziałach spółki pracować będzie około 250 osób różnych profesji: pracownicy produkcyjni, handlowcy, logistycy, planiści, elektromechanicy i pracownicy laboratorium - mówi Anna Radoń-Cholewa, dyrektor firmy.

Nowa linia produkcyjna zlokalizowana na terenie „Dworzyska” przeznaczona będzie głównie pod produkcję nowego asortymentu – folii pre-stretch, która posłuży przede wszystkim do zabezpieczania lekkich ładunków. W porównaniu do tradycyjnej folii, ma wiele zalet. Redukcja jej zużycia podczas owijania palet zmniejszy się o ok. 30 proc., co ma znaczenie ekologiczne. Dzięki dużemu naprężaniu tego rodzaju folii, łatwiej można zapewnić stabilność przewożonego ładunku. Dodatkowo zainstalowane będą tutaj urządzenia chłodnicze, system pakująco – paletyzujący, silosy z systemem podawania oraz inne urządzenia towarzyszące, niezbędne do prawidłowego działania instalacji produkcyjnej.

Uruchomienie kolejnej linii technologicznej sprawi, że moce wytwórcze spółki osiągną pułap 150 tys. ton folii rocznie. W sumie w oddział „Dworzysko” spółka zainwestuje do końca 2020 r. ok. 80 mln zł.

Z korzyścią dla wszystkich

Dlaczego firma wybrała na swoje nowe inwestycje akurat teren „Dworzyska”? Z kilku powodów. Anna Radoń-Cholewa twierdzi, że o tej lokalizacji zdecydowały m.in.: doskonałe zabezpieczenie działki pod względem infrastrukturalnym, dogodne położenie komunikacyjne oraz stworzenie możliwości prowadzenia firmy mającej innowacyjny charakter.

- „Efekt Plus” to przykład firmy, która nie tylko inwestuje w „Dworzysku”, ale też ciągle poszerza tutaj swoją gospodarczą obecność. Na przykład, niedawno spółka dokupiła na terenie naszego parku teren o powierzchni 1,3 ha i w sumie jest teraz właścicielem obszaru o łącznej powierzchni ponad 4 hektary. Takie, wspólne działania, są korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Z budżetu powiatu więcej możemy wydawać np. na drogi, firmy mogą inwestować na atrakcyjnym terenie, a mieszkańcy mają szansę na nowe miejsca pracy - mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.
W kontekście tworzenia nowych miejsc pracy ważna jest też informacja mająca szczególne znaczenie dla lokalnego rynku pracy.

- „Efekt Plus” szukać będzie nie tylko specjalistów. Firma zamierza także szkolić nową kadrę, dlatego każdego, kto wyraża taką chęć, zaprasza się do rekrutacji. Kolejny nabór pracowników powinien rozpocząć się już w III kwartale tego roku. Nowi pracownicy przejdą szkolenie prowadzone przez doświadczonych fachowców, którzy obecnie obsługują tego typu urządzenia - mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: Karygodne działania, a raczej brak działań, rządu. Wycierają sobie gęby byciem prorodzinnym, a zabierają nam podstawowe prawo do bezpieczeństwa.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 14:33Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia RazemAutor komentarza: staszekTreść komentarza: niech zamkną to betoniarnie firma STYROBUD jestem ciekaw dlaczego po zdarzeniu ta pompa była spawana może dalej w użytku nie rozumiem jednego auto po wypadku trafia na parking policyjny a tu jak by ślady zacierać może wczesniej była spawanaData dodania komentarza: 21.06.2025, 11:33Źródło komentarza: Wypadek na budowie na Kwiatkowskiego. Pracownika przygniotło ramie pompogruszki! [Aktualizacja]
Reklama
Reklama
Reklama