Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Woził pasażerów zdezelowanym autobusem

Podziel się
Oceń

Niesprawny układ hamulcowy to poważny problem, który może doprowadzić do wypadku i zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W przypadku, gdy dotyczy to autobusu, konsekwencje mogą być jeszcze tragiczniejsze. Podkarpaccy inspektorzy transportu drogowego w porę zatrzymali do kontroli autobus, który wykonywał przewóz osób w rejonie Rzeszowa i – jak się okazało – był w złym stanie technicznym.
  • Źródło: ITD
Woził pasażerów zdezelowanym autobusem
bus na lawecie - ITD zabiera busa na lawetę
W dniu 5 maja 2021r. w miejscowości Lecka w powiecie rzeszowskim, podkarpaccy inspektorzy w ramach prowadzonych interwencyjnych działań kontrolnych z zakresu przewozu osób zauważyli autobus, który już na pierwszy rzut oka wydawał się niesprawny. Podjęte czynności tylko utwierdziły inspektorów w tym przekonaniu.

Okazało się, iż kierowca obsługujący linię regularną Rzeszów-Lecka przez Błażową decydował się realizować kursy kompletnie niesprawnym pojazdem. Oprócz tak oczywistych jak wycieki oleju silnikowego oraz oleju napędowego ze zbiornika paliwa, ujawniono kolejne usterki.

Stwierdzono między innymi, iż pojazd wyposażony jest w opony o różnej rzeźbie bieżnika na poszczególnych osiach w dodatku opony te posiadały bieżnik ten nadmiernie już zużyty co dyskwalifikowało je z dalszego użytkowania.

Jakby tego było mało na drugiej osi praktycznie nie funkcjonował układ hamulcowy ze względu na uszkodzenia jego istotnych elementów.

Ostatecznie kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z powodu rażąco złego stanu technicznego zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz wydaniem zakazu dalszej jazdy.

W stosunku zaś do przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 2000 zł. Kierowca zaś ukarany został mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama