Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

,,Mundurowe braterstwo krwi"- akcja honorowego oddania krwi

Podziel się
Oceń

Ludzkie życie nie ma swojej ceny. Czasami, aby je uratować wystarczy bezinteresowna pomoc drugiego człowieka. „Mundurowe braterstwo krwi” - pod taką nazwą Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowała honorowe oddawanie krwi.
  • Źródło: Podkarpacka Policja
,,Mundurowe braterstwo krwi"- akcja honorowego oddania krwi
,,Mundurowe braterstwo krwi"- akcja honorowego oddania krwi

Autor: Podkarpacka Policja

Podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej i straży granicznej, przedstawicielami służby więziennej i żołnierzami, podzielili się tym bezcennym darem. Podczas dzisiejszej akcji - srebrnym i brązowym odznaczeniem, wyróżnionych zostało dwoje funkcjonariuszy - honorowych dawców krwi.

- Honorowe krwiodawstwo, to nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Każdy z nas jest źródłem tego wspaniałego leku. Oddając go bezinteresownie, wspieramy lekarzy w ich codziennej walce o życie drugiego człowieka. Mając na względzie to, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na krew, zwłaszcza w obecnej sytuacji i tym razem zarówno podkarpaccy policjanci, pracownicy Policji, jaki i ich koledzy ze służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej oraz żołnierze, postanowili wesprzeć tę szlachetną inicjatywę i podzielić się bezcennym darem- mówili policjanci.

Cel akcji

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Mundurowe braterstwo krwi”. Jest ona jednym ze sposobów pokazania, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi i jak ważne jest oddawanie krwi, która jest bezcennym lekarstwem na wagę życia.

Dziś rano, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie stanął "krwiobus" - mobilny punkt pobrań. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę personelu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wszyscy, stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej.

Statystyki akcji

Podkarpaccy policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. W przeciągu ostatnich trzech lat Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, czterokrotnie zorganizowała honorowe oddawanie krwi z udziałem krwiobusa. Funkcjonariusze oraz pracownicy Policji, do tej pory, oddali łącznie blisko 42 litry krwi (w 2019 r. - 27 l., 2020 r. - 15 l.). Podarowali innym najcenniejszy prezent jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama