Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama Powiat Rzeszowski

Nowe mosty dla dwóch gmin w powiecie rzeszowskim

Podziel się
Oceń

Władze powiatu rzeszowskiego oddały do użytku kolejne dwa obiekty zniszczone przez zeszłoroczną powódź. Pierwszym z nich jest nowy most na rzece Strug w Borku Starym, zaś drugi to przepust w Nowym Borku pod koroną drogi powiatowej relacji Tyczyn-Nowy Borek-Błażowa.
  • Źródło: informacje prasowe
Nowe mosty dla dwóch gmin w powiecie rzeszowskim

Autor: materiały prasowe

Obie inwestycje zostały dofinansowane przez Województwo Podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych.

- Powiat rzeszowski oddaje do użytkowania dwa obiekty mostowe, które zostały zniszczone przez ubiegłoroczne, intensywne opady deszczu. Zniszczone zostały wtedy także drogi powiatowe - uszkodzeniu uległa nawierzchnia dróg, zamulone zostały rowy przydrożne i przepusty; doszło też do rozmycia poboczy dróg. Pojawiły się zatem pilne do wykonania i niezwykle ważne dla mieszkańców powiatu zadania, zwłaszcza dla mieszkańców dwóch gmin, takich jak Tyczyn i Błażowa - mówił podczas uroczystego otwarcia Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Most w Borku Starym (gm. Tyczyn) to inwestycja o wartości 1 973 470,12 zł, która została dofinansowana przez Województwo Podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Powstał obiekt jednoprzęsłowy, który liczy 27 m długości, jego szerokość użytkowa wynosi 6 m, z dwoma pasami ruchu, chodnikiem o szerokości 2,20 m oraz opaską bezpieczeństwa o szerokości 0,75 m. Zwiększona została również nośność mostu.

W sąsiedniej gminie Błażowa, a konkretnie w miejscowości Nowy Borek powiat wybudował przepust pod koroną drogi powiatowej Nr 1416R, który podobnie jak most w Borku Starym został dziś oddany do użytku. W tym przypadku inwestycję wartą 938 747,93 zł dofinansowało Województwo Podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Prace polegały na wybudowaniu przepustu oraz na renowacji drogi w zakresie dojazdów do przepustu, polegających na odtworzeniu konstrukcji nawierzchni. Przepust ma wysokość 3,2 m i szerokość 5,2 m.

Celem realizacji powyższych projektów było przywrócenie ciągłości ruchu drogowego na drogach powiatowych Nr 1416R oraz Nr 1417R

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama