Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Prawo w WSPiA bardzo dobrze ocenione w rankingu Rzeczpospolitej

Podziel się
Oceń

X Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita po raz kolejny potwierdziły, że studia na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzone są na najwyższym poziomie. Uczelnia zajęła czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpraca z zagranicą.
  • Źródło: informacje prasowe
Prawo w WSPiA bardzo dobrze ocenione w rankingu Rzeczpospolitej

Autor: materiały prasowe

Ranking Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita przygotowany został już po raz 10. Sklasyfikowano w nim 17 niepublicznych Uczelni prawniczych oraz 19 Wydziałów działających w publicznych szkołach wyższych. Ranking Rzeczpospolitej w przeciwieństwie do innych tego typu publikacji przygotowany został w całości na podstawie danych zweryfikowanych i opracowanych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Znamy kryteria ocen

W tegorocznym Rankingu Wydziałów Praw uwzględnione zostały trzy główne kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. Dzięki wysokiej punktacji WSPiA okazała się najlepszą uczelnią kształcąca prawników na Podkarpaciu i 6 wśród Polskich niepublicznych uczelni prawniczych. Wyprzedziły nas tylko duże Uczelnie z Krakowa i Warszawy.

Dane zebrane przez autorów Rankingu pokazują, że pod względem jakości kształcenia i zdawalności na aplikacje WSPiA jest 4 uczelnią niepubliczną w Polsce. Potencjał naukowy pozwolił uczelni uplasować się na wysokiej 5 pozycji, a współpraca z zagranicą na 6 miejscu wśród 17 niepublicznych szkół wyższych prowadzących studia na kierunku prawo.

W poszczególnych kategoriach oceniane były różne kryteria. Przy ocenie jakości kształcenia brano pod uwagę m.in. zdawalność na aplikację, praktykę zawodową i studiujących laureatów olimpiad. W tych wszystkich kryteriach WSPiA otrzymała praktycznie komplety punktów.

Autorzy Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej docenili także pracę studentów kierunku prawo w WSPiA. Studenckie Biuro Porad Prawnych „Klinika Prawa" zajęło 2 miejsce w kategorii uczelnianych poradni prawnych. W trzech kategoriach: współczynnik studenta na opiekuna, miejsce poradni w uczelni oraz standardach Klinika WSPiA zdobyła maksymalną liczbę punktów. Rankingu studenckich poradni prawnych przygotowany jest wspólnie przez Rzeczpospolitą oraz Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Prawo w WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu. Kształci studentów od ponad 25 lat. Prowadzi m.in. jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. Uczelnia zbudowała doskonałą własną kadrę naukową. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin m.in. prof. Andrzej Zoll (b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego i b. Rzecznik Praw Obywatelskich), prof. Zbigniew Ćwiąkalski (b. Minister Sprawiedliwości).

Wśród wykładowców są praktycy m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i przedstawicieli biznesu. Od 2011 r. WSPiA posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu stała się pierwszą niepubliczną uczelnią akademicką w regionie.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama