Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie powstanie nowa hala sportowa

Podziel się
Oceń

Prace przy budowie hali rozpoczęły się. W związku z tą inwestycją nastąpiła wycinka drzew. Mieszkańcy Rzeszowa pytają, m.in. w mediach społecznościowych, czy była ona konieczna.
  • Źródło: informacje prasowe
Przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie powstanie nowa hala sportowa
Wizualizacja nowej hali sportowej przy ZS nr 1 Rzeszowie

Autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Hala sportowa powstaje przy budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Będzie to obiekt, w którego wnętrzu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, cztery sale lekcyjne, siłownia, zaplecze sanitarne. Przewidziana w projekcie widownia będzie mogła pomieścić ok. 200 widzów. Hala będzie połączona ze szkołą.

Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali - powstanie m.in. zewnętrzne boisko, bieżnia ze skocznią w dal, ponad 40 nowych miejsc parkingowych i nasadzenia roślinności.

Inwestycja będzie kosztować ponad 15,2 mln zł i ma być gotowa do połowy 2023 roku. Prace przy realizacji tego zadania właśnie się rozpoczęły.

Przy okazji wycięto drzewa pod budowę nowej hali sportowej

W związku z tą inwestycją nastąpiła wycinka drzew. Mieszkańcy Rzeszowa pytają, m.in. w mediach społecznościowych, czy była ona konieczna. Zezwolenie na wycinkę roślinności znajdującej się na terenie, na którym powstaje hala, zostało wydane blisko rok temu - w sierpniu 2020 roku.

Zarząd Zieleni Miejskiej przeprowadził rozmowy z projektantem hali. Cel rozmów – ograniczenie liczby wycinanych drzew przy okazji tej inwestycji.

- Chcieliśmy, aby udało się ochronić m.in. lipy rosnące od strony ul. Towarnickiego - mówią przedstawiciele zarządu zieleni. Niestety według projektanta zmniejszenie liczby wycinanych drzew było niemożliwe ze względu na konieczność budowy drogi przeciwpożarowej.

Za każde jedno wycięte drzewo miasto Rzeszów posadzi pięć nowych. Nasadzenia zostaną wykonane m.in. przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, przed kilkunastoma dniami, zadecydował o tym, aby w Rzeszowie sadzone były wysokie, kilkumetrowe drzewa oraz by nowe wnioski dotyczące wycinki drzew były publikowane na stronie internetowej urzędu, by każdy z mieszkańców mógł się z nimi zapoznać.

Drewno drzew z ul. Towarnickiego zostanie wykorzystane do stworzenia pierwszego w Rzeszowie naturalistycznego placu zabaw. Powstanie on przy ul. Kotuli na os. Krakowska Południe. Znajdą się w nim nietypowe urządzenia do zabawy - drewniane kłody, labirynty, kryjówki, domki wykonane z wierzby. Będzie tam też ścieżka bosych stóp zrobiona z materiałów naturalnych, np. kory drzew, szyszek, piasku, żwiru itp. To dzieci będą decydowały o tym, czy na przykład góra konarów umieszczona na tym terenie będzie piramidą, torem przeszkód czy tunelem.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama