Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Asseco Resovia Rzeszów zagra o superpuchar Polski

Podziel się
Oceń

Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębski Węgiel - to te kluby powalczą o tegoroczny superpuchar Polski. Zapowiadają się więc spotkania na szczycie.
  • Źródło: polsatsport
Asseco Resovia Rzeszów zagra o superpuchar Polski
5-6 września o siatkarski superpuchar Polski powalczą kluby z najwyższej półki PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, Zaksa Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Jednak z przyczyn pandemii odbędzie się on w nowej formule, bo bez udziału kibiców - taką informację podał portal polastsport.pl.

- Świetny pomysł! Będzie to uczcienie 20-lecia PlusLigi w doborowym towarzystwie, a przy okazji w warunkach bojowych sprawdzimy możliwość rozegrania PlusLigi w zamkniętym ośrodku. Taki wariant też musi być pod uwagę, jeśli pandemia nie odpuści - stwierdził prezes ZAKSY Sebastian Świderski w wypowiedzi dla portalu polastsport.pl.

O superpuchar zagra czterech mistrzów

Tylko te kluby od początku istnienia PlusLigi, a w tym roku mija już 20 lat, zdołały zgromadzić na swoim koncie tytuły mistrzowskie. Asseco Resovia Rzeszów ma ich trzy, PGE Skra Bełchatów aż dziewięć. sześć zgromadziła ZAKSA Kędzierzyn Koźle, zaś tylko jeden Jastrzębski Węgiel.

- Tak naprawdę idea rozegrania Superpucharu w takiej formie narodziła się jeszcze przed pandemią. Chodziło o fajne uczczenie 20-lecia istnienia zawodowych rozgrywek. Tak się składa, że od 2001 roku złote medale zdobywały tylko cztery zespoły i wszystkie zaprosiliśmy na turniej - czytamy na portalu słowa dyrektora prasowego PLS Kamila Składowskiego.

Najprawdopodobniej tegoroczna edycja walki o superpuchar odbędzie się w Arłamowie.

Walka o superpuchar Polski w nowej formule

Tegoroczna edycja będzie miała trochę inny przebieg aniżeli w ubiegłych latach. W sobotę (5.09.2020) zostaną rozegrane półfinały. Zmierzą się w nich PGE Skra Bełchatów z Jastrzębskim Węglem oraz Asseco Resovia Rzeszów z ZAKSA Kędzierzy Koźle.

- W jednym miejscu spotka się śmietanka polskiej siatkówki. Z potentatów zabraknie tylko VERVY Warszawa. Gdyby PLS nie zaplanował takiej imprezy i tak przed rozpoczęciem rozgrywek chcielibyśmy zmierzyć siły z innymi mocnymi rywalami - zaznaczył Sebastian Świderski.

Turniej ten będzie znakomitym sprawdzianem formy klubów przed startem rozgrywek, ponieważ dokładnie tydzień później ruszają rozgrywki krajowe. W pierwszym meczu Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się na własnej hali z Treflem Gdańsk.Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama