Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszów wyróżniony w Konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021

Podziel się
Oceń

Tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021 otrzymał Rzeszów za zrealizowanie inwestycji „Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój”. Jej wartość wyniosła 80 913 814 zł.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Rzeszów wyróżniony w Konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021

Autor: materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Katowice, Poznań, Rzeszów, Ruda Śląska, Toruń, Opole, Kielce, Gdańsk, Nowy Sącz, Świnoujście - projekty w tych miastach otrzymały wyróżnienia w ramach Top Inwestycji Komunalnych 2021.

Zwycięzcy zostali wyróżnieni we wtorek 21 września podczas gali towarzyszącej 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress) i 6. European Tech and Start-up Days w Katowicach. W ramach jubileuszowej 10. edycji nagrodzono także laureatów za najlepsze inwestycje ostatniej dekady.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę serwisu portalsamorzadowy.pl, ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

- W tym roku konkurs odbywa się po raz 10. Przez te wszystkie lata nagrodzonych zostało wiele projektów modelowych, które wyznaczyły trendy na kolejne lata. Chciałem podziękować samorządom, które tak licznie zgłaszają się do konkursu. Brawa należą się także Radzie Konsultacyjnej, która co roku podejmuje trud wyboru najlepszych oraz brawa dla czytelników, którzy tak licznie oddają głosy na nominowane projekty. W tym roku w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021 oddano 19 tys. głosów - powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu portalsamorzadowy.pl

Tytuł Top Inwestycji Komunalnej 2021 otrzymało Miast Rzeszów za zrealizowanie inwestycji „Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój”.

Projekt ”Budowa kanalizacji deszczowej na os. Budziwój w Rzeszowie" (w ramach projektu: Porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Rzeszowa poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej - etap I) pozwolił na uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na dzielnicy Rzeszowa – Budziwój.

Powstało 27 km kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i wylotami do odbiorników, 22 zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności ok. 8508 m sześc. z systemem inteligentnego sterowania, przebudowano też rowy odwadniające. Wartość inwestycji wyniosła 80 913 814 zł.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama