Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

W niedzielę w Rzeszowie obchodzony będzie Dzień Serca

Podziel się
Oceń

W niedzielę w Rzeszowie obchodzony będzie Dzień Serca. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. wykonania badań profilaktycznych oraz konsultacji z kardiologiem. Dodatkowo odbędą się szkolenia z zakresu pierwszej pomocy z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
  • Źródło: PAP
W niedzielę w Rzeszowie obchodzony będzie Dzień Serca

Autor: PAP Multimedia

Jak poinformowała PAP Gabriela Stefanowicz z Centrum Medycznego MEDYK, współorganizatora wydarzenia, na miejscu będzie można również oddać krew oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19.

- Tegoroczny Dzień Serca rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.30 na rzeszowskim Rynku, gdzie zaproszeni specjaliści poruszą tematy istotne pod względem przeciwdziałaniu chorób serca. Będzie można wykonać badania profilaktyczne oraz skonsultować się m.in. z kardiologiem, psychologiem czy dietetykiem - dodała.

Na uczestników wydarzenia czekać będą również atrakcje dodatkowe, m.in. Rowerowe Show w wykonaniu Krystiana Herby, występy artystów z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa i wystawa zabytkowych samochodów.

Organizatorzy zaplanowali również szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników, będą wśród nich m.in. warsztat garncarski, gry i konkursy z nagrodami, zaplatanie warkoczyków i trampoliny. Obchody Dnia Serca w Rzeszowie zwieńczy koncert zespołu The Freeborn Brothers.

Jak podkreśliła Stefanowicz, imprezą towarzyszącą będzie Festiwal Dzikich Zup. - Na płycie rynku ugotowanych i rozdanych zostanie ponad 4 tys. porcji zupy. Wszystko to dzięki Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Gastronomów. Na miejscu upieczony zostanie również świeży chleb oraz odbędą się warsztaty z pieczenia ciasteczek - zaznaczyła.

Ciekawym punktem niedzielnego wydarzenia będzie możliwość założenia kombinezonu symulacji odczuć starczych. Zakładając kombinezon będzie można przez chwilę poczuć się jak osoba w podeszłym wieku i poczuć na własnej skórze, jakie ograniczenia ruchowe ma senior i zrozumieć lepiej jego potrzeby.

Dzień Serca to wydarzenie organizowane rokrocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) z udziałem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), UNESCO oraz UNICEF. W Rzeszowie w niedzielę obchodzony będzie po raz 21. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ dki/

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama