Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

19 Happy End Festiwal w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

W dniach 7-9 października 2021 r. w WDK w Rzeszowie i kilku innych miastach w Polsce odbędzie się 19 Happy End Festiwal. Podczas 3 dni festiwalu publiczność obejrzy 17 filmów ze szczęśliwym zakończeniem. Wstęp wolny.
  • Źródło: informacja prasowa
19 Happy End Festiwal w Rzeszowie
19 Happy End Festiwal w Rzeszowie - Na plakacie Festiwalu obraz Moniki Szymankiewicz, pod tytułem „Człowiek z Rybą", którym jest Dyrektor Festiwalu – Piotr Paweł Żukowski

Autor: materiały prasowe

W programie jak zwykle znajdą się najnowsze i najlepsze filmy optymistyczne minionego sezonu. Obok siebie filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne - tylko optymistyczne. Pokazy filmowe i spotkania z twórcami odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ale nie tylko.

Przy współpracy partnerów Festiwalu, w tym samym czasie – czyli w dniach 7-9 października 2021 r., zostanie zaprezentowany ten sam program filmowy w wybranych ośrodkach kultury i kinach studyjnych, a spotkania z twórcami i gala zakończenia będzie transmitowana on-line.

- Udało nam się zaprosić do współpracy: Teatr S.A.N w Przemyślu, Kino Hel w Pleszewie, Koniński Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury w Gniewinie oraz Puckie Hospicjum Pw. Św. Ojca Pijo. - Mówi Piotr Paweł Żukowski, Dyrektor i Producent Festiwalu.

Werdykt Festiwalu będzie w rękach widzów, którzy zagłosują na filmy w poszczególnych kategoriach. Poznamy go w sobotę 9 października.

Tradycyjnie na Festiwalu zostaną przyznane nagrody specjalne. Nagrodę Honorową – Złotą Rybę za „Ogólnopolskie Propagowanie Optymizmu" otrzyma Mariusz Pujszo – reżyser, producent, twórca Festiwalu Optymizmu.

Nagrodę „Happy Maker" otrzyma Krzysztof Jankowski, reżyser młodego pokolenia, który od lat udowadnia, że bez względu na okoliczności można ciągle realizować nowe świetne filmy. W tym roku podczas Happy Endu zobaczymy aż dwie jego produkcje.

- To było do przewidzenia, że temat pandemii będzie obecny w wielu filmach minionego sezonu. Jednak wielu twórców nawet w tym wyjątkowym czasie znalazło nutę optymizmu, którą z przyjemnością zaprezentujemy. - Mówi Piotr Paweł Żukowski.

Jak zwykle wstęp na pokazy specjalne i konkursowe jest wolny. Katalog elektroniczny i opis prezentowanych filmów będzie dostępny w czasie trwania Festiwalu na stronie organizatorów: www.happyendfestiwal.pl




Program Festiwalu i filmy, które zostaną zaprezentowane w konkursie i w ramach pokazów specjalnych




czwartek, 7 października

17:00 rozpoczęcie Festiwalu

Pokazy specjalne w Rzeszowie:


Kobieta w czerwieni film dok. 35 min. reż. Piotr Żukowski

Każdy ma swoje lato film fab. 78 min. Tomasz Jurkiewicz


19:00

Jeden dzień dłużej film dok 50. min. Reż. Monika Meleń


20:00

Lokal zamknięty film fab. 90 min reż. Krzysztof Jankowski


Filmy Konkursowe:


piątek, 8 października

17:00

Cinema Pandemiso film fab. 4 min. reż. Jakub Półtorak i Magdalena Miśkiewicz

Oczami Ochiro film dok. 24 min. reż. Ilona Ptak

Mamalarka film dok. 27 min. reż. Katarzyna Mazurkiewicz


18:00

Pan Demia i Pani Kara film fab./dok. 10 min. reż. Tomasz Bednarz

Okno na miłość film dok. 12 min reż. Monika Meleń

Alternatywa bez adresu film dok. 24 min. reż. Zdzisław Siwik

Papcio Chmiel film dok. 50 min. reż. Petro Aleksowski


20:00

Sen Świętego Mikołaja film fab. 5 min. reż. Mario Wojtowicz

Pokój film fab. reż. 20 min. Krzysztof Jankowski

Smak Kobiecości film dok. 12 min reż. Monika Meleń
Ostatni raz film fab. 20 min. reż. Aleksandra Panisko



sobota 9 października

17:00

Śląska Tea o clock film dok. 24 min. reż. Ilona Ptak

Anonimowy bohater film dok. 20 min. reż. Jacek Żukowski


18:00

Frank Little film dok 6 min. reż. Daniel Stanisławski

Mała cząstka kobiecości film dok. 13 min. reż. Ilona Ptak

Chester film fab. 30 min. reż. Artur Michalik

Jeszcze zdążę film dok. 60 min. reż. Aleksandra Kutz

20:00 pokaz specjalny

Ściema po polsku film fab. 97 min. reż. Mariusz Pujszo

21:45 gala zakończenia Festiwalu

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama