Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

Podziel się
Oceń

Po ponad miesiącu analizy ofert rzeszowski ratusz wyłonił wykonawcę na budowę parku kieszonkowego w rejonie ulicy Sanockiej i Ustrzyckiej. Inwestycja ma powstać w ciągu 2 miesięcy.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Zgodnie z zapowiedziami rzeszowskiego ratusza na każdym osiedlu w Rzeszowie mają powstać po dwa-trzy parki kieszonkowe. Są to niewielkich rozmiarów tereny zieleni miejskiej.

Są jedną z ważniejszych części w zielonej infrastrukturze miasta, gdyż zmniejszają efekt miejskich wysp ciepła, wpływają na łagodzenie klimatu. Są również swoistą enklawą wyciszenia, spokoju i beztroski w środku miasta. Tworzą także miejsca do odpoczynku dla mieszkańców.

W rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej powstanie park kieszonkowy

W niedługim czasie po objęciu przez Konrada Fijołka funkcji prezydenta Rzeszowa miasto ogłosiło przetarg na powstanie dwóch pierwszych parków kieszonkowych: przy ul. Króla Augusta oraz w pobliżu ulic Sanockiej oraz Ustrzyckiej.

Ten pierwszy udało się rozstrzygnąć we wrześniu, a inwestycja ma powstać na przełomie listopada oraz grudnia. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Przy ul. Króla Augusta stanie park kieszonkowy

Z kolei na początku października Urząd Miasta Rzeszowa wyłonił wykonawcę na budowę podobnego parku, tym razem w rejonie ulic Sanockiej oraz Ustrzyckiej.

W przetargu brały udział łącznie cztery firmy, ale w założeniach finansowych zmieściły się trzy. Jednak co ciekawe władze miast zdecydowały się wybór najdroższej oferty. Jej wysokość sięgała ponad 299 tys. zł, zaś ratusz planował przeznaczyć na tę inwestycję co najwyżej 300 tys. zł.

W parku będą liczne nasadzenia

Według założeń inwestycja ta ma mieć powierzchnię około pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”.

Oprócz tych zapowiedzi w ogrodzi mają się pojawić także m.in. ławki drewnie z konstrukcją stalową, leżaki pojedyncze i podwójne, kosze na śmiecie czy tablice informacyjne. Autorem takiej koncepcji ogrodu jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Napisz komentarz

Komentarze

BL 03.12.2021 23:35
Podoba mi się wykładanie brzegów rzeki Strug od niemalże dna do granic możliwości ... trawą z rolki. Wiadomo, to miasto innowacji.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama