Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

MFiPR: rusza nabór do Programu „Plan Działań dla Miast”

Podziel się
Oceń

Rusza nabór do Programu „Plan Działań dla Miast”, który ma pomoc miastom w odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwoju - poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
  • Źródło: PAP
MFiPR: rusza nabór do Programu „Plan Działań dla Miast”

Autor: PAP Multimedia

Resort wskazał, że program adresowany jest do samorządów wszystkich miast w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zarówno dla gmin miejskich lub miejsko-wiejskich, - Program ma zmieniać nasze małe ojczyzny i zmobilizować miasta do odważnych działań - wyjaśnia, cytowana w informacji, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Napisano, że program „Plan Działań dla Miast”, przewiduje indywidualne wsparcie doradcze dla miast, które chcą realizować projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju. Dodano, że wypracowane zostaną też ogólne wskazówki dla mieszkańców dotyczące sposobów aktywnego udziału w rozwoju miasta, na przykład współzarządzania nim czy wpływania na jego przestrzeń.

Zaznaczono, że opracowany wspólnie z miastami „Plan Działań dla Miast” będzie polską odpowiedzią na wyzwania związane z realizacją celów zrównoważonego rozwoju stawianych przez Agendę 2030. Zostanie on ogłoszony i podpisany w czerwcu 2022 roku, w trakcie 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Będzie to także instrument wdrożeniowy przewidziany w powstającej obecnie nowej Krajowej Polityce Miejskiej.

Program - jak napisano - zostanie przeprowadzony w pięciu etapach: wyłonienie miast uczestniczących w programie; indywidualne wsparcie doradcze przy przygotowaniu i realizacji projektów w każdym z miast; opracowanie wspólnego dokumentu – „Planu Działań dla Miast” – obejmującego opis wyzwań i charakterystykę projektów każdego z miast; przygotowanie realizacji i wdrożenia projektów działań w PDM; opracowanie narzędziownika, będącego instruktażem dla społeczności lokalnych i mieszkańców dotyczącym tego, jak mogą wpływać na przestrzeń miejską oraz na procesy zarządzania miastem.

Zaznaczono, że nabór do Programu odbywa się za pośrednictwem internetowego generatora zgłoszeń, dostępnego pod adresem: http://obserwatorium.miasta.pl/pdm/generator-zgloszen/i trwa do 10 listopada. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ mmu/

Multimedia

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama