Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Ciepło przez cały rok od rzeszowskiej elektrociepłowni

Podziel się
Oceń

Rzeszowska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE na stałe wpisała się w gospodarczą przestrzeń regionu i stanowi gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa. Jesień i zima to czas, kiedy w znaczący sposób rośnie zapotrzebowanie na ciepło. I na to rzeszowska elektrociepłownia jest przygotowana.
  • Źródło: informacje prasowe
Ciepło przez cały rok od rzeszowskiej elektrociepłowni

Autor: materiały prasowe PGE Rzeszów

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła przez 365 dni w roku jest gotowa, aby dostarczać ciepło mieszkańcom miasta. Przygotowania do sezonu grzewczego poprzedzają coroczne prace remontowe i modernizacyjne realizowane w elektrociepłowni w sezonie letnim, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze.

Jednym z kluczowych zadań tegorocznej kampanii remontowej w rzeszowskiej elektrociepłowni był zaplanowany remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo – parowym. Inaczej wygląda zakres prac remontowych na Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym.

Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br. Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń, produkując ciepło i energię elektryczną dla mieszkańców.

- Przeglądy i prace serwisowe są częścią planu remontowego naszej elektrociepłowni. Odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane przez nas ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem - wyjaśnia Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym potrzeby cieplne ok 65% mieszkańców Rzeszowa. Aktualnie w rzeszowskiej elektrociepłowni w 80 proc. paliwem wykorzystywanym do produkcji ciepła i energii elektrycznej jest gaz ziemny, 14 proc. to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama