Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Terytorialsi przysięgali w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

W niedzielę 24 kwietnia o godz. 11.00 w Rzeszowie, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi składali ślubowanie na terenie 31. Batalionie Lekkiej Piechoty. Słowa roty wypowiedziało 20 ochotników.
  • Źródło: informacja prasowa
Terytorialsi przysięgali w Rzeszowie

Autor: Paulina Lęcznar

Tuż przed południem w niedzielę 24 października, 20 ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedziało słowa roty przysięgi. Wśród nich było 5 kobiet, pracownicy administracyjni, logistycy, informatycy, geodeta, studenci i uczniowie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4. Żołnierze przysięgali na Sztandar 3. PBOT. Przysięgę od bohaterów niedzielnej uroczystości odebrał ppłk Janusz Leżoń zastępca dowódcy podkarpackich terytorialsów.

Terytorialsi przysięgali w Rzeszowie
Fot. Paulina Lęcznar


Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak w liście do bohaterów uroczystości napisał - składając dziś przysięgę wojskową stajecie się dziedzicami wspaniałych żołnierskich wartości - odwagi, wierności i honoru. To wielki zaszczyt i wyróżnienie. Wierzę, że okażecie się tego godni, podobnie jak zaufania, którym całe Wojsko Polskie cieszy się w naszym społeczeństwie. Dziękuję Wam za wstąpienie w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Niech nastrój i wyjątkowa symbolika dzisiejszej uroczystości na zawsze pozostaną w Waszej pamięci.

Terytorialsi przysięgali w Rzeszowie
Fot. Paulina Lęcznar


Ppłk Janusz Leżoń odbierający przysięgę od żołnierzy w imieniu dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady OT powiedział do uczestników przysięgi - to właśnie dziś, dzięki słowom roty przysięgi wojskowej, które za chwilę wypowiecie, staniecie się pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Fakt złożenia przysięgi wojskowej jest swoistego rodzaju umową zawartą pomiędzy żołnierzem a Ojczyzną, która od tego momentu staje się wartością nadrzędną stawianą nad życie własne.

Terytorialsi przysięgali w Rzeszowie
Fot. Paulina Lęcznar


***
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład Brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały przyszłości w Europie [REPORTAŻ]Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama