Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego. Dokumenty podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych mgr Stanisław Sienko.
  • Źródło: informacje prasowe
Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Autor: Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska

W spotkaniu wzięli udział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej dr Sławomir Wolski oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych: dyrektor mgr Stanisław Sienko, Wioletta Kulczyńska, Monika Różak, Ineza Wilusz i Wojciech Chmiel.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie jest jedną z największych szkół ponadpodstawowych na Podkarpaciu.

- Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się rozwijać i pozwoli nam wykształcić kadry, które znakomicie będą się wpisywać w zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie. To bardzo nowoczesna szkoła, której profil kształcenia jest zbieżny z naszymi kierunkami studiów i mam nadzieję, że absolwenci Zespół Szkół Elektronicznych będą wybierać studia na Politechnice Rzeszowskiej. Specjaliści z zakresu informatyki, automatyki czy elektroniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wiemy o tym doskonale, ponieważ pracodawcy sami zgłaszają nam potrzebę kształcenia inżynierów z tych obszarów - powiedział prof. Piotr Koszelnik.

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie to szkoła z ambicjami, do której uczęszcza ponad 1000 uczniów. Profil edukacyjny prowadzony przez szkołę jest zbieżny z kierunkami kształcenia prowadzonymi na Politechnice Rzeszowskiej. Są to klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik, technik informatyk. Te właśnie kierunki kształcenia Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym.

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie krył dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie mgr Stanisław Sienko, który zaznaczył, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści uczniom.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi. To ogromna szansa dla naszych uczniów i okazja, by dokonać świadomego wyboru kierunku studiów - podkreślił dyrektor.

Dodał również, że prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami z Rzeszowa i województwa podkarpackiego, którzy są zainteresowani zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.

Warunki porozumienia


W ramach podpisanych porozumień Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, przeprowadzania przez pracowników uczelni otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom szkoły udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na naszej uczelni, promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania dla uczniów klas politechnicznych specjalnych dodatkowych zajęć przeprowadzanych na terenie uczelni lub szkoły przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej, umożliwienia uczniom klas politechnicznych uczestnictwa w zajęciach, które są organizowane na uczelni oraz udziału w pracach kół naukowych działających na uczelni, objęcia opieką naukową zdolnych uczniów klas politechnicznych w ich rozwoju. Opiekę merytoryczną nad objętymi patronatem honorowym klasami będzie sprawował Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

Zespół Szkół Elektronicznych zobowiązuje się do: umieszczenia na stronie szkoły oraz w materiałach rekrutacyjnych i reklamowych informacji o zawarciu porozumień, powołania tzw. klas politechnicznych, podjęcia starań celem dokonania w klasach patronackich zmian w programie nauczania poszczególnych przedmiotów tak, aby uwzględnić w możliwie jak największym wymiarze sugestie ze strony Politechniki Rzeszowskiej zgodnie z wytycznymi programowymi przygotowanymi dla szkoły przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, umożliwienia przeprowadzenia na terenie placówki akcji informacyjnej zorganizowanej przez Politechnikę Rzeszowską, wyrażenia zgody oraz udzielenia pomocy w przypadku zamiaru zorganizowania przez Politechnikę Rzeszowską punktu informacyjnego na terenie szkoły.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WujTreść komentarza: Co tu komentować.Facet nie żyje .Ciekawe że takie osoby pracują w policjiData dodania komentarza: 15.05.2025, 12:40Źródło komentarza: Tragedia w Zagorzycach: Policjantka podejrzana o zabójstwo mężaAutor komentarza: mrówkaTreść komentarza: Lubię pana profesora, ale jego pomysł o tym, aby zdelegalizować kosiarki trochę mnie przeraża. Powinny być wyznaczone strefy wolne od kosiarek, np. tam gdzie widoczność podczas jazdy samochodem nie byłaby ograniczona, albo w parkach, placach zabaw, by można byłoby się móc położyć na kocu, ale nie wszędzie.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:06Źródło komentarza: Zdelegalizować kosiarki? Botanik z Rzeszowa apeluje: Dajmy naturze odetchnąćAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Nie wiem skąd wyborcy z Podkarpacia czerpią informacje o zabraniu 800+ , trzynastki , czternastki oraz innych świadczeń już nabytych gdy wygra Trzaskowski. Wiadomo co może prezydent Polski. Wiadomo ile szkody , nienawiści oraz jątrzenia doszło w trakcie rządów prezydenta Dudy. Nam nie trzeba polityka uzależnionego od partii lecz gospodarza który więcej słucha wyborców niż guru partyjnego. Wstydem jest to że wyborcy z Podkarpacia mienią się katolikami a sprzedają się za garść srebrników kandydatom poprzedniej partii oddając na nich głos. Wy dostaliście 800 zł - 1700 zł. a oni co miesiąc od 50 tys.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 14:47Źródło komentarza: "Nie ma dla Polski lepszego wyboru niż Trzaskowski": Akcja Obywatele Naprzód dotarła na PodkarpacieAutor komentarza: Polak PRL-uTreść komentarza: 1989 rok ! Koniec Państwa Polskiego !!! Bandytyzm, złodziejstwo, szabrownictwo majątku narodowego, kłamstwa, oszustwa, przekręty... i tak dzisiaj w 2025 roku nie ma już Polski !!! Kukiełki zwane popularnie "politykami" robią show i zdobywają poklask u "gawiedzi" która ma wyprane mózgi przez te wszystkie lata do zera! Idźcie głosować na swoje kukiełki i nadal wierzcie im kłamstwom!Data dodania komentarza: 13.05.2025, 12:26Źródło komentarza: Karol Nawrocki w Rzeszowie: Idziemy po zwycięstwo!Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: PO, z czym Wam się kojarzy?! Mi ze złodziejstwem, bandytyzmem, kłamstwami, obłuda i fałszem!!!Data dodania komentarza: 13.05.2025, 12:22Źródło komentarza: "Takie spotkania to dla polityka nie tylko obowiązek." Lider podkarpackiej PO rusza w trasęAutor komentarza: hjjhbTreść komentarza: Wstyd mi za Solidarność której jestem członkiem.Data dodania komentarza: 11.05.2025, 22:46Źródło komentarza: Karol Nawrocki w Rzeszowie: Idziemy po zwycięstwo!
Reklama
Reklama
Reklama