Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Przy UR powstaną bloki? Co na to miasto?

Podziel się
Oceń

Stowarzyszenie "Razem dla Rzeszowa" twierdzi, że w okolicach UR mogą powstać bloki o charakterze mieszkalnym, wbrew miejscowym planom zagospodarowania przestrzennego. Co na te doniesienia twierdzi miejski ratusz?
  • Źródło: Razem dla Rzeszowa/Urząd Miasta Rzeszowa
Przy UR powstaną bloki? Co na to miasto?

Autor: Google Street View

Stowarzyszenie "Razem dla Rzeszowa" słynie od dłuższego czasu z krytykowania władz stolicy podkarpacia co do budowy licznych bloków w mieście, szczególnie w okolicach Wisłoka i na zielonych terenach. Działania takie nazywa swego rodzaju "patodeweloperką".

W okolicach Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaną kolejne bloki?


We wtorek 26 października stowarzyszenie puściło do sieci informacje, jakoby kolejne tereny o przeznaczeniu publicznym, tym razem edukacyjnym trafiły w ręce dewelopera. Chodzi tutaj o działki położone przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Aktualnie obowiązuje dla nich Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który przewiduje tam realizację usług edukacyjnych.

- Zastanawiające jest to, dlaczego w mieście, które ma charakter akademicki dopuszcza się do sytuacji, w których działki mogące służyć rozwojowi Uniwersytetu trafiają w ręce dewelopera? Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że nie od dziś wiadomo, że Uniwersytet Rzeszowski potrzebuje terenów do dalszego rozwoju - pisze "Razem dla Rzeszowa" w swoich mediach społecznościowych.



Stowarzyszenie pyta się także, czy w tamtych okolicach powstaną bloki pod inwestycje zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz czy powtórzy się manewr z wyłączeniem z miejscowego planu zagospodarowania terenów zgodnie z życzeniem inwestora?

Ratusz nic nie wie o takich planach i odsyła do autorów wpisu


Te doniesienia "Razem dla Rzeszowa" postanowiliśmy zweryfikować w miejskim ratuszu. - Jest to teren o powierzchni około pół hektara dla których rzeczywiście o obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem na edukację oraz usługi- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Władze Rzeszowa dodają także, że dotychczas dla tych terenów nie były wydawane żadne pozwolenia na budowę, zatem o żadnych blokach nie może być mowy.

- Proszę pytać się autorów wpisu skąd mają tego typu informacje - dodaje Artur Gernad.






Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały przyszłości w Europie [REPORTAŻ]Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama