Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Z Woli Rafałowskiej do Albigowej pojedziemy nową drogą

Podziel się
Oceń

Około 2 km drogi ma przebudowany odcinek drogi gminnej, biegnącej z Woli Rafałowskiej do Albigowej. Inwestycja powstała dzięki wsparciu polskiego rządu.
  • Źródło: PUW
Z Woli Rafałowskiej do Albigowej pojedziemy nową drogą

Autor: PUW

Zadanie realizowane przez gminę Chmielnik to przebudowa drogi gminnej nr 108260R Wola Rafałowska - Michałki - Albigowa w miejscowości Wola Rafałowska. Dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 60% i przekracza 470 tys zł. Pozostałe środki stanowi wsparcie przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość całej inwestycji to 784 609 zł.

- Wsparcie polskiego rządu to nie tylko spektakularne projekty jak Via Carpatia. To także niewielkie, ale bardzo ważne drogi gminne. O tym jak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg doskonale widać na przykładzie właśnie takiej inwestycji. W ramach Funduszu środki trafiają blisko ludzi, do samorządów, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników i komfort podróżowania drogami lokalnymi - mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas otwarcia przebudowanego odcinka drogi.

Gospodarzem uroczystości był wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad. W wydarzeniu uczestniczył także wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota oraz lokalni samorządowcy.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naborze na 2021 r. do województwa podkarpackiego trafiło ponad 174 mln zł.

Więcej na temat #RFRD: PONAD 174 MLN ZŁ Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama