Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

W Rzeszowie powstało Rondo Unii Europejskiej

Podziel się
Oceń

Tzw. rondo z flagami w Rzeszowie zmieniło swoją nazwę na Rondo Unii Europejskiej. Wszyscy radni w tej sprawie zagłosowali "za".
  • Źródło: Rzeszów - Stolica Innowacji
W Rzeszowie powstało Rondo Unii Europejskiej

Autor: Grzegorz Bukała Urząd Miasta Rzeszowa

Jednym z ostatnich na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa była uchwała o nadaniu nazwy skrzyżowaniu u zbiegu ulic Okulickiego i Krakowskiej. Radni zgłosili pomysł, aby nazwać go "Rondo Unii Europejskiej". Jest ono bowiem przystrojone flagami wszystkich państw wspólnoty.

- Po odzyskaniu przez Polskę pełni niepodległości na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, członkostwo Polski w Unii Europejskiej było marzeniem większości Polaków, a po jego uzyskaniu stało się fundamentem naszego bezpieczeństwa i dynamicznego rozwoju naszego kraju. Dlatego Unia Europejska zasługuje na uhonorowanie także w naszym mieście - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Wszyscy radni zagłosowali "za"


Przed głosowaniem doszło do krótkiej dyskusji. Co ciekawe zarówno radni z "Rozwoju Rzeszowa", jak i klubu PiS zgadzali się jednomyślnie z taką decyzją.

- Chcąc uniknąć powtórki z Brexitu powinniśmy nieustannie zwiększać świadomość mieszkańców naszego miasta ws. obecności w Unii Europejskiej - mówił Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Zgodnie w tej sprawie zagłosowali także radni klubu PiS, a więc obozu, który poprzez swoje działania na arenie międzynarodowej, jak i krajowej jest masowo oskarżany przez opozycję o doprowadzenie do Polexitu.

- Niestety muszę rozczarować tych, którzy myślą, że zagłosujemy przeciwko tej inicjatywie. Chcemy uhonorować obecność naszego kraju we wspólnocie - argumentował Robert Kultys z klubu PiS.




Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama