Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Komisja rozpatruje 1315 wniosków w akcji #AssecoDzieciom

Podziel się
Oceń

Komisja weryfikacyjna do niedzieli 13 grudnia wyłoni grupę 300 dzieci, które otrzymają laptopy w ramach akcji #Asseco Dzieciom.
  • Źródło: informacje prasowe
Komisja rozpatruje 1315 wniosków w akcji #AssecoDzieciom
Zdjęcie podglądowe

Autor: pixabay

Od 15 do 30 listopada za pośrednictwem strony internetowej www.assecodzieciom.pl przedstawiciele organizacji działających na rzecz pomocy społecznej, a także szkoły, zgłaszały potrzebujących uczniów. Zgłoszono 1315 wniosków.

300 laptopów pomoże dzieciom w nauce zdalnej


Obecnie pracuje komisja weryfikacyjna, złożona z reprezentantów firmy Asseco Poland, PCK Oddział Rzeszów, Urzędu Miasta Rzeszowa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, która do 13 grudnia wyłoni grupę 300 uczniów.

- W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej od 20 grudnia, akcja przyspiesza. Komisja chce jak najszybciej wybrać dzieci, aby PCK mógł zacząć rozwozić sprzęt. Mamy nadzieję, że pomoże to tym dzieciom, które dotąd nie mogły uczyć się zdalnie ze względu na brak komputerów - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej
Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Akcja >#AssecoDzieciom wspiera potrzebujące, ale też ambitne dzieci


#AssecoDzieciom to wspólna akcja charytatywna Asseco Poland oraz Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK), wspierana przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka i Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy i dalszej nauki poprzez przekazanie im 300 laptopów z mobilnym internetem, na kwotę miliona złotych.

Skierowana jest do najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się w Rzeszowie lub województwie podkarpackim.

Dla dzieci, które potrzebują komputera do nauki, a warunki materialne ich rodzin nie pozwalają na jego zakup. W szczególności dla tych uczniów, którzy wykazują zaangażowanie i aktywność w nauce.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama