Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Godne naśladowania. Niepełnosprawni dla niepełnosprawnych

Podziel się
Oceń

Okres przedświąteczny, to czas obdarowywania się podarkami. Dlatego Inicjatywa Racji Społecznej, którą reprezentuje dr Marcin Jurzysta, wraz z lokalnymi społecznikami z powiatu strzyżowskiego, których zorganizowała Anna Dral, oraz we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej dostarczyli świąteczne upominki dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku k. Strzyżowa.
Godne naśladowania. Niepełnosprawni dla niepełnosprawnych

Autor: Marcin Jurzysta

Jak podkreśla dyrektor Ośrodka Agata Wyciślak społecznicy pod wodzą Marcina Jurzysty i Anny Dral zrobili naprawdę akcję wykraczającą poza powiat strzyżowski - Nasi podopieczni pochodzą nie tylko z powiatu strzyżowskiego. U nas są dzieci z różnych powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, a nawet dębickiego.

Marcin Jurzysta, wiceprezes Inicjatywy Racji Społecznej zaznacza, że ta wizyta miała nie tylko charakter świąteczny.

- Bardzo chciałem dowiedzieć się jakie potrzeby ma ośrodek, jak można mu pomóc. Cudownie, że w Polsce działa program "Za życiem", tyle tylko, że w ramach tego programu dzieci z niepełnosprawnościami ich rodzice nie otrzymują wystarczającego wsparcia. Super, że dzieciaki mają dostęp do rehabilitacji, mają wsparcie psychoterapeutów, psychologów, fizjologów, itd. A co z lekarzami? Widać tu ewidentnie, że programy rządowe nie uwzględniają kompleksowego podejścia do potrzeb, dzieci i potem dorosłych z niepełnosprawnościami. Bardzo bym chciał to zmienić - mówi Jurzysta.

Anna Dral nie ukrywa natomiast wzruszenia. - Wiem jak ważna dla regionu jest ta placówka, nie ukrywam, że wiele lat temu byłam beneficjentką podobnej, bożonarodzeniowej akcji. Więc niech dobro powraca. Marzyłam, że któregoś dnia zobaczę radość w oczach tych, którzy zostaną obdarowani dzięki mojemu udziałowi. Ważne jest dla mnie również to by przełamać stereotyp, że osoby z niepełnosprawnościami tylko proszą o pomoc. Pokazaliśmy, że jest absolutnie inaczej. Dlatego pełna podziwu dla organizatorów jest dyrektor Wyciślak.

Świetnie, że są takie osoby jak Pani Ania i Pan Marcin, które z racji swojego zdrowia, czują te problemy i skutecznie, co ciągle udowadnia Marcin Jurzysta pukają do odpowiednich drzwi by je rozwiązywać Wiceprezes IRS podkreśla bowiem z naciskiem, że nie tylko doraźna pomoc, która jest wspaniała, ale przede wszystkim działania systemowe mogą odmienić naszą rzeczywistość.

- Szczęśliwi, i niezniechęceni warunkami atmosferycznymi (które jednak nie przeszkodziły w osiągnięciu celu) organizatorzy akcji zwracają uwagę, że ich zaangażowanie niewiele by dało, gdyby nie wparcie wspaniałych darczyńców, m.in. Kwiaciarni Agnes z Rzeszowa, Szkółki Leśnej Państwa Pięciaków, Magdalenie Marciak, Łukaszowi Wilczędze i przyjaciołom, a także darczyńcom, którzy chcą pozostać anonimowi. Pomaganie jest wspaniałe, ale świetnie się je robi z takimi ludźmi jak Ania Dral, Adrian Nieroda, Agnieszka Kempa, czy ks. Piotr Potyrała. Dzięki wielkie - kończy dr Jurzysta.
Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama