Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają uchodźców z Ukrainy

Podziel się
Oceń

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku konfliktu wspierają administrację rządową i samorządową w niesieniu pomocy obywatelom Ukrainy. W pierwszych dniach działań wojennych byli oni zaangażowani w tworzenie punktów recepcyjnych dla uchodźców. Obecnie działa ponad 300 terytorialsów, którzy wspierają 7 punktów recepcyjnych w różnych miejscach.
  • Źródło: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Terytorialsi z Podkarpacia wspierają uchodźców z Ukrainy
Terytorialsi angażują się w pomoc uchodźcom m.in. w punktach recepcyjnych czy też na dworcu PKP w Przemyślu - Terytorialsi angażują się w pomoc uchodźcom m.in. w punktach recepcyjnych czy też na dworcu PKP w Przemyślu

Autor: Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)

W sobotę Minister Obrony Narodowej ogłosił, że każda z piętnastu Brygad Obrony Terytorialnej wydzieli na korzyść wojewodów co najmniej po jednej kilkudziesięcioosobowej Grupie Wsparcia Relokacji Uchodźców.

Celem działania każdej z grup będzie wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji i funkcjonowaniu punktów recepcyjnych rozwijanych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy. W skład tych grup wejdą żołnierze WOT ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego, z kwalifikacjami pierwszej pomocy, a także psycholodzy.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku konfliktu są zaangażowani w rozbudowę punktów recepcyjnych dla uchodźców w Korczowej, Medyce, Budomierzu, Krościenku, Równi, Piaskach, Młynach i Chotyńcu.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie 3. PBOT: Wojną na Ukrainie żyje cały Świat. Społeczeństwo ukraińskie zostało zmuszone pozostawić swój dorobek życia i uciekać z własnego kraju przed barbarzyńskim najeźdźcą. My, Polacy, solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, którzy dziś przeżywają życiową tragedię.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Terytorialsi angażują się też w akcję wsparcia uchodźców na dworcu PKP w Przemyślu. Wśród wyszczególnionych w komunikacie działań, jakie oni podejmują, znajdują się: tworzenie punktów informacyjnych, pomaganie osobom starszym, wydawanie kanapek, herbaty i wykonywanie wielu innych czynności. Od soboty żołnierze pomagali również w organizacji punktu relokacji w Hali Kijowskiej w Korczowej.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Obecnie wraz ze strażakami, medykami i wolontariuszami zajmują się przyjęciem uchodźców, kierowaniem osób potrzebujących do punktu medycznego, wydawaniem posiłków oraz organizacją transportu do miejsc czasowego pobytu.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama