Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

400 Terytorialsów z Podkarpacia pomaga obecnie przy granicy

Podziel się
Oceń

Blisko 400 żołnierzy - tylu podkarpackich Terytorialsów, według najnowszego raportu WOT, ma pełnić obecnie służbę przy polsko-ukraińskiej granicy. Od ponad 380 godzin starają się oni nieść pomoc uchodźcom zarówno na przejściach granicznych, jak i punktach recepcyjnych czy też podczas procesu relokacji.
  • Źródło: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
400 Terytorialsów z Podkarpacia pomaga obecnie przy granicy
Terytorialsi angażują się w pomoc uchodźcom m.in. w punktach recepcyjnych czy też na dworcu PKP w Przemyślu - Terytorialsi z Podkarpacia pomagają uchodźcom m.in. w punktach recepcyjnych oraz transportowych.

Autor: Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT, nieprzerwanie od wybuchu wojny, starają się wspierać w działaniach administrację rządową oraz samorządy w udzielaniu schronienia napływającym do Polski uchodźcom z Ukrainy.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Zaangażowanie podkarpackich terytorialsów stale rośnie i, jak zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, będzie ono rosło w miarę potrzeb zgłaszanych przez wojewodów i samorządowców.

- Zdecydowałem o zwiększeniu liczby żołnierzy WOT zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Do tej pory 1,5 tys. (terytorialsów) prowadziło swoje działania. Teraz będzie ich 3 tys. W razie potrzeby zwiększymy tę liczbę - poinformował szef MON w środę wieczorem na Twitterze.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Blisko 400 Terytorialsów z Podkarpacia zapewnia wsparcie przede wszystkim na czterech głównych płaszczyznach: transporcie osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz ich relokacji, obsłudze w punktach recepcyjnych i informacyjnych, dystrybucji pomocy humanitarnej (w tym żywności), a także budowie/rozbudowie miejsc przeznaczonych na tymczasowe zakwaterowanie uchodźców.

fot. Paulina Lęcznar (Materiały prasowe 3PBOT)


Wszystkie te działania mają na celu usprawnienie procesu przyjmowania przez Polskę uchodźców i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa osobom uciekającym z obszaru objętego konfliktem.

Poniżej zamieszczamy link do krótkiego klipu, prezentującego działania 3PBOT:

https://www.youtube.com/watch?v=1mfMoM_xLQM

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama