Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Podkarpaccy Terytorialsi wciąż na posterunku

Podziel się
Oceń

Ukazał się właśnie najnowszy raport z działań 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na granicy polsko-ukraińskiej. Jak można w nim przeczytać, Terytorialsi z Podkarpacia "wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych, jak również wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynują działania na punktach recepcyjnych".
  • Źródło: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Podkarpaccy Terytorialsi wciąż na posterunku
WOT - Terytorialsi w dalszym ciągu wspierają uchodźców z Ukrainy

Autor: DWOT

W akcję zaangażowanych jest obecnie ponad 300 podkarpackich Terytorialsów oraz 23 jednostki sprzętowe z 3.PBOT. Ogółem w akcję wsparcia dla uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest ponad tysiąc żołnierzy WOT na terenie całej Polski.

fot. DWOT


Terytorialsi z Podkarpackiej Brygady OT pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych, prowadzą ewidencję osób, wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz prowadzą zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych.

fot. DWOT


Ponadto, we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami, podkarpaccy żołnierze WOT zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju. Ich umiejętności w zakresie działań przeciwkryzysowych stanowią w tej chwili nieocenioną pomoc podczas wspierania ukraińskich uchodźców.

fot. DWOT

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama