Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Święcenia kapłańskie w Diecezji Rzeszowskiej. Przywitano 11 nowych duchownych

Podziel się
Oceń

W sobotę 4 czerwca 11 nowych diakonów rzeszowskiego seminarium duchownego przyjęło święcenia kapłańskie. W murach katedry rzeszowskiej udzielił ks. bp Jan Wątroba.
  • Źródło: Diecezja Rzeszowska
Do grona neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej zostali włączeni:
  • ks. Sebastian Bełz z parafii w Nienadówce,

  • ks. Krzysztof Lampart - parafia w Rudnej Wielkiej,

  • ks. Mateusz Łachmanek - parafia w Lipinkach,

  • ks. Karol Migut - parafia Jasionce,

  • ks. Marcin Murawski - parafia katedralna w Rzeszowie,

  • ks. Adrian Pazdan - parafia w Zagorzycach,

  • ks. Tomasz Sienicki - parafia w Bieździedzy,

  • ks. Dominik Świeboda - parafia w Palikówce,

  • ks. Piotr Wąsacz - parafia bł. Władysława Findysza w Rzeszowie,

  • ks. Mateusz Wojtuń - parafia w Święcanach

  • ks. Wiktor Zoła - parafia w Cieklinie

Biskup Wątroba odniósł się również do pytania z obrzędu święceń, które biskup stawia kandydatom:

- Czy chcesz coraz ściślej jednoczyć się z Chrystusem Najwyższym Kapłanem, który z samego siebie złożył Ojcu za nas nieskalaną ofiarę i razem z Nim poświęcać się Bogu za zbawienie ludzi?". "To jest pytanie o gotowość do złożenia siebie w ofierze, do całkowitej dyspozycji dla braci, o gotowość do bycia dla, nie dla siebie, ale dla innych. Po ludzku to jest bardzo trudne i za słabe są nasze siły ludzkie, by podołać i łatwo zrealizować życiem odpowiedź daną na to pytanie. Dlatego też odpowiedź kandydatów na to pytanie brzmi inaczej niż na wcześniej postawione. To jest bardzo pokorna odpowiedź: Chcę z Bożą pomocą - powiedział Biskup Rzeszowski.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama