Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Budowa parku przy ul. Bł. Karoliny. Drugi etap inwestycji rozpocznie się latem

Podziel się
Oceń

W parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie powstaną w tym roku m.in. nowe strefy rekreacji i zieleni.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Budowa parku przy ul. Bł. Karoliny. Drugi etap inwestycji rozpocznie się latem

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Park ma powierzchnię ponad 2,5 hektara. Znajduje się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim "Karolinka" przy ul. Bł. Karoliny. Prace przy tworzeniu pierwszego etapu parku zakończyły się latem ubiegłego roku.

Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Kolejne nasadzenia w parku przeprowadzone zostały jesienią ubiegłego roku.

Latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy parku. Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

- W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni. Powstanie klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

plansza parku
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe.

- Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne - dodaje Artur Gernand.

Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama