Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Znęcała się nad dzieckiem i mocno nim szarpała. Maluch miał trzy tygodnie

Podziel się
Oceń

Na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał Monikę S. za znęcanie się nad trzytygodniowym chłopcem. Mieszkanka gminy Błażowej mówiła, że jest niechcianym dzieckiem i mocno nim szarpała.
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa
Znęcała się nad dzieckiem i mocno nim szarpała. Maluch miał trzy tygodnie
Zdjęcie podglądowe

Autor: pixabay

- Sprawa została zainicjowana zawiadomieniem położnej środowiskowej, która w trakcie mającej miejsce w dniu 27 grudnia 2021 roku wizyty patronażowej zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce została wezwana Policja oraz pracownicy GMOPS w Błażowej. Dalej dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania - przekazuje w komunikacie prasowym Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika S. przyznał się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z kolei w poniedziałek 30 maja w Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok, na mocy którego uznał Monikę S. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu polegającego na tym, iż w okresie od grudnia 2021 roku do 27 grudnia 2021 roku znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim nieporadnym ze względu na wiek, urodzonym w dniu 8 grudnia 2021 roku, synem Adamem w ten sposób, że od dnia jego narodzin nie akceptując go jako swojego dziecka ignorowała jego potrzeby, okazywała mu niechęć i złość krzycząc na niego oraz wyzywała go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe i mówiła mu, że jest niechcianym dzieckiem, a w dniu 27 grudnia 2021 roku chcąc wyładować na nim złość złapała go ręką za brzuch, ścisnęła, a następnie szarpnęła jego całym ciałem w obie strony, czym spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaka oraz obrzęku powłok jamy brzusznej po stronie lewej skutkujące naruszeniem czynności narządu jego ciała na okres poniżej siedmiu dni.

Za zarzucane Monice S. przestępstwa Sąd wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto Sąd orzekł wobec oskarżonej środek zabezpieczający w postaci obowiązku poddania się psychoterapii celem poprawy funkcjonowania w zakresie relacji z małoletnimi dziećmi oraz zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe w części w kwocie 500,00 zł.

Napisz komentarz
Komentarze
Ewa 27.10.2022 18:13
Takich matek jest więcej, głodują dzieci,płaczą. Znam matkę która głodziła dziecko a gdy płakało to mówiła: niech sobie płacze a jak popłacze to się zmęczy i sobie uśnie. Gdy ugotowała zupkę to dała mu tyle ile ugotowała nie patrząc ,że dziecko ma dopiero 5 miesięcy. Tak samo owoce czy soki wpychała w dziecko mimi iż nie chciało. Trzymała w pampersie cały dzień, bo szkoda pieniędzy a na dodatek kupowała sobie za pieniądze z ZUS i Kosiniakowe wszystko co chciała, ubrania,malowidła.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama