Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Znęcała się nad dzieckiem i mocno nim szarpała. Maluch miał trzy tygodnie

Podziel się
Oceń

Na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał Monikę S. za znęcanie się nad trzytygodniowym chłopcem. Mieszkanka gminy Błażowej mówiła, że jest niechcianym dzieckiem i mocno nim szarpała.
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa
Znęcała się nad dzieckiem i mocno nim szarpała. Maluch miał trzy tygodnie
Zdjęcie podglądowe

Autor: pixabay

- Sprawa została zainicjowana zawiadomieniem położnej środowiskowej, która w trakcie mającej miejsce w dniu 27 grudnia 2021 roku wizyty patronażowej zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce została wezwana Policja oraz pracownicy GMOPS w Błażowej. Dalej dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania - przekazuje w komunikacie prasowym Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika S. przyznał się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z kolei w poniedziałek 30 maja w Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok, na mocy którego uznał Monikę S. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu polegającego na tym, iż w okresie od grudnia 2021 roku do 27 grudnia 2021 roku znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim nieporadnym ze względu na wiek, urodzonym w dniu 8 grudnia 2021 roku, synem Adamem w ten sposób, że od dnia jego narodzin nie akceptując go jako swojego dziecka ignorowała jego potrzeby, okazywała mu niechęć i złość krzycząc na niego oraz wyzywała go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe i mówiła mu, że jest niechcianym dzieckiem, a w dniu 27 grudnia 2021 roku chcąc wyładować na nim złość złapała go ręką za brzuch, ścisnęła, a następnie szarpnęła jego całym ciałem w obie strony, czym spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaka oraz obrzęku powłok jamy brzusznej po stronie lewej skutkujące naruszeniem czynności narządu jego ciała na okres poniżej siedmiu dni.

Za zarzucane Monice S. przestępstwa Sąd wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto Sąd orzekł wobec oskarżonej środek zabezpieczający w postaci obowiązku poddania się psychoterapii celem poprawy funkcjonowania w zakresie relacji z małoletnimi dziećmi oraz zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe w części w kwocie 500,00 zł.

Napisz komentarz
Komentarze
Ewa 27.10.2022 18:13
Takich matek jest więcej, głodują dzieci,płaczą. Znam matkę która głodziła dziecko a gdy płakało to mówiła: niech sobie płacze a jak popłacze to się zmęczy i sobie uśnie. Gdy ugotowała zupkę to dała mu tyle ile ugotowała nie patrząc ,że dziecko ma dopiero 5 miesięcy. Tak samo owoce czy soki wpychała w dziecko mimi iż nie chciało. Trzymała w pampersie cały dzień, bo szkoda pieniędzy a na dodatek kupowała sobie za pieniądze z ZUS i Kosiniakowe wszystko co chciała, ubrania,malowidła.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!Autor komentarza: XTreść komentarza: Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?Data dodania komentarza: 12.04.2024, 18:28Źródło komentarza: Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie MiejskiejAutor komentarza: TomTreść komentarza: Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.Data dodania komentarza: 12.04.2024, 16:29Źródło komentarza: Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi
Reklama
Reklama
Reklama