Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

W Rzeszowie powstanie nowe rondo. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

Podziel się
Oceń

Warta blisko 52 mln zł inwestycja – przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. W poniedziałek rozpocznie się ważna część tego zadania – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
W Rzeszowie powstanie nowe rondo. Zmiana organizacji ruchu w rejonie ZUS

Autor: Kuba Kluz

Przebudowa kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Dzięki niej poprawi się komunikacja w centrum Rzeszowa - kierowcy m.in. będą mogli korzystać z wygodnego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego.

Kiedyś ten przejazd był wąski i obowiązywał tam ruch wahadłowy. Nowy będzie szerszy - samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach, co poprawi komunikację pomiędzy północną i południową częścią miasta.

Prace są obecnie prowadzone w wielu miejscach. Na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego układane są warstwy konstrukcji jezdni oraz budowana jest kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej.

W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów tej potężnej inwestycji - budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałkowego popołudnia zacznie zmieniać się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS.

Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Przebudowa układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią. Zadanie jest dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama