Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Więcej przestrzeni przyjaznej pieszym w centrum Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa. Jedną z lokalizacji jest plac Farny.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Więcej przestrzeni przyjaznej pieszym w centrum Rzeszowa

Autor: Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Powiększenie strefy przyjaznej pieszym Konrad Fijołek zapowiedział podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej. Ta obietnica jest sukcesywnie wprowadzana w życie. Jedną z pierwszych decyzji Konrada Fijołka jako prezydenta Rzeszowa było usunięcie samochodów z okolic ratusza.

Kolejne decyzje to wyłączenie z ruchu części ulicy Mickiewicza i Joselewicza, gdzie w miejscach zajmowanych wcześniej przez samochody powstały kawiarniane ogródki.

W maju tego roku przy ul. Słowackiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościuszki, ustawiony został parklet, z którego bardzo chętnie korzystają mieszkańcy. Na tym nie koniec. Kolejne parklety, czyli miejsca służące odpoczynkowi, składające się z ławek i zieleni w donicach, pojawią się w dwóch kolejnych miejscach.

Pierwszym z nich jest plac Farny, drugim deptak - ul. Grunwaldzka. W przypadku pierwszego miejsca ławki i zieleń ustawione zajmą część placu sąsiadującą z wieżą Farną. Na ul. Grunwaldzkiej parklety pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską, w sąsiedztwie studni.

Przetarg na zakup parkletów został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 12 lipca. W drodze przetargu kupione mają zostać: pięć podwójnych ławek z oparciem (długość do 2,10 m), pięć krótkich ławek bez oparcia, pięć długich ławek bez oparcia, dziesięć okrągłych stolików/siedzisk, 31 owalnych donic i 10 donic okrągłych.

Wykonawca będzie miał do trzech miesięcy od rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie i ustawienie nowych mebli miejskich.

Napisz komentarz

Komentarze

ABC 08.07.2022 19:38
Następny miernota, co robi z centrum Rzeszowa muzeum. Na szczęście na drugą kadencję już go nie wybiorą, a mam nadzieję że jako radny też będzie skończony.

Condo 07.07.2022 22:05
fiołek ty skończyłeś jakąś szkołę?????????? po twoich działaniach tego nie widać!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały przyszłości w Europie [REPORTAŻ]Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama