Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Poseł Braun zamierza walczyć z "ukrainizacją Polski"

Podziel się
Oceń

Choć od kontrowersyjnego Marszu Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Rzeszowie, na którym gościli znani prorosyjscy patostreamerzy, minęło zaledwie kilka dni, to jednak kwestia stosunków polsko-ukraińskich pozostaje tematem powszechnej dyskusji. Wszystko m.in. za sprawą podkarpackiego posła, Grzegorza Brauna, i powołanego przez niego Zespół ds. Stosunków Międzynarodowych oraz Interesów Polski i Polonii". Podczas obrad, jego członkowie ogłosili projekt „Stop ukrainizacji Polski”.
  • Źródło: Transmisja obrad Zespołu na kanale posła Grzegorza Brauna
Poseł Braun zamierza walczyć z "ukrainizacją Polski"
Grzegorz Braun - Screenshot z transmisji obrad Zespołu na kanale youtubowym Grzegorza Brauna

Prezentacja programu


Posiedzenie zespołu rozpoczęło się w czwartkowe południe, 14 lipca 2022 r. Otworzył je sam poseł Braun, który zaprezentował broszurę związaną z tematyką spotkania. Jak zaznaczył lider Konfederacji Korony Polskiej, wkrótce dostępna ma być ona również w sieci jako plik PDF.

"Stop ukrainizacji Polski" to projekt i program polityczny, będący dziełem zespołu ekspertów Korony, której treść została zaprezentowana podczas posiedzenia. Stanowić ma on jednocześnie ostrzeżenie przed zrębem państwa, aktualnie tworzonego, według słów posła Brauna, na terytorium państwa polskiego.

Pomimo tego, iż prezentowane treści miały być dziełem ekspertów, w wielu przypadkach przybierały formy sloganów i nie były one podparte odpowiednimi danymi. Niekiedy mogły być one wręcz szokujące dla odbiorcy.

Poseł Grzegorz Braun prezentujący broszurę "Stop ukrainizacji Polski"


"Ukrainiec plus"


Podkarpacki polityk podnosił np. kwestię samych uchodźców z terenu ogarniętej wojną Ukrainy. Zdaniem jego i uczestników posiedzenia, przyjazdy ludności ukraińskiej mogą być częścią akcji przesiedleńczej, której rezultaty zagrozić mogą w przyszłości Polsce i jej mieszkańcom.

-Mija blisko pół roku od chwili kiedy rozpętanie wojny Moskali z Ukraińcami uruchomiło bezprecedensową falą migracji i nie trwało to długo, kiedy przestano już rzecz owijać w bawełnę i okazało się, że z tych milionów Ukraińców, którzy przybyli do Polski jako uchodźcy wojenni, z których część, a może nawet większość, jest zaproszona do tego, aby osiedlić się w naszym kraju na stałe. - mówił Grzegorz Braun.

Lider Korony odniósł się również do realizowanego przez państwo wsparcia ekonomicznego dla przybyszów.

-Uruchomione zostały programy, które starałem się oprotestować i, wraz z moimi kolegami z koła poselskiego, krytykować konstruktywnie, chwilami nawet wyszydzać te ustawy z cyklu "Ukrainiec plus", które właściwie na każdym posiedzeniu Sejmu od marca przechodzą przez Wysoką Izbę. - mówił.

Mokra robota i choroby


Poza podkarpackim posłem głos zabrał m.in. Wojciech Siński, członek Komitetu Politycznego Konfederacji Korony Polskiej.

-Stosunki polsko-ukraińskie mają jedno wielkie obciążenie, ponieważ rzeź na Wołyniu oraz we wschodniej Małopolsce, dokonana przez Ukraińców, zostało przez historyków określone mianem ludobójstwa ze szczególnym okrucieństwem. (...) To ludobójstwo nie zostało rozliczone. - mówił.

Tłumaczył, iż ofiarom należy się pochówek, podczas gdy rząd, nie zrobił w tej kwestii zbyt wiele. Z tego też względu, Siński stwierdził, iż wojna na Ukrainie "to nie jest wojna Polaków", gdyż w tej sytuacji powinni oni przede wszystkim kierować się "interesami".

-Każde poważne państwo w obliczu takiej sytuacji, że u sąsiada toczy się wojna, (...) robiłoby dwie rzeczy: albo realizowałoby interesy te, których przed wojną nie dało się zrealizować, albo robiłoby bardzo duże interesy. - wyjaśniał Siński.

W trakcie obrad wygłoszono również wiele innych kontrowersyjnych opinii. Dziennikarz Leszek Szymowski stwierdził, że wzrost imigracji z terenów Ukrainy doprowadzi do wzrostu przestępczości, gdyż wielu Ukraińców zajmie się w takiej sytuacji mokrą robotą. Z kolei inny z ekspertów Korony, Piotr Heszen, wyjaśniał, iż przyjeżdżający zza wschodniej granicy uchodźcy, przenosić mogą ciężkie choroby.

Całość posiedzenia Zespołu ds. Stosunków Międzynarodowych oraz Interesów Polski dostępna jest na kanale posła Grzegorza Brauna.



Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama