Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Młodzi mieszkańcy Rzeszowa zasadzili drzewa w pobliżu Wisłoka [FOTO]

Podziel się
Oceń

Duże drzewa – lipy szerokolistne i klony pospolite posadzone zostały we wtorek w rejonie biegnącej w pobliżu Wisłoka drogi, która łączy al. Kopisto i ul. Wierzbową.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Młodzi mieszkańcy Rzeszowa zasadzili drzewa w pobliżu Wisłoka [FOTO]

Autor: Kuba Kluz

- Do tej pory to ja starałem się zapraszać mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew, a tym razem to mieszkańcy zaprosili mnie. Cieszę się z tej inicjatywy młodych, energicznych ludzi, którzy do tej akcji zaangażowali także panią prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk. Dziękuję za tę fantastyczną akcję i liczę, że będą pojawiać się kolejne tego typu przedsięwzięcia - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który wziął udział we wtorkowym sadzeniu drzew.

We wtorek 19 lipca w pobliżu niedawno wybudowanej drogi, która łączy al. Kopisto z ul. Wierzbową posadzono dziewięć dużych drzew - lip szerokolistnych i klonów pospolitych.

- Drzewa, które dziś posadzimy są pewnego rodzaju symbolem współpracy młodego pokolenia, które posiada dużo pomysłów i tego starszego, bardziej doświadczonego, które wie, jak te pomysły wcielić w życie. Chciałbym podziękować panu prezydentowi, Zarządowi Zieleni Miejskiej i pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk, i wszystkim innym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie - powiedział Szymon Czechowicz, pomysłodawca akcji.

W tym roku w Rzeszowie zaplanowano wiele zielonych przedsięwzięć. Wśród nich są nasadzenia ponad 1300 drzew. Blisko 500 z nich to drzewa duże, kilkumetrowe, które zostały posadzone w miejscach, które wskazali mieszkańcy podczas spacerów z prezydentem Konradem Fijołkiem.

Tworzone są kolejne parki kieszonkowe - m.in. przy al. Sikorskiego, ul. Kurpiowskiej, na os. Nowe Miasto. Rozpoczęła się już rewitalizacja parku na os. Zalesie - przy ul. Wieniawskiego, kontynuowana będzie budowa nowego parku na os. Kotuli.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 21.07.2022 08:17
Wydarzenie na skalę światową,

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama