Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Tunel pod ul. Langiewicza czy wiadukt? Koncepcja da odpowiedź

Podziel się
Oceń

W ciągu sześciu miesięcy gotowa ma być koncepcja budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny - Jasło.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Tunel pod ul. Langiewicza czy wiadukt? Koncepcja da odpowiedź

Autor: Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Budowa bezkolizyjnych przepraw przez tory kolejowe jest jednym z inwestycyjnych priorytetów prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. W tegorocznym budżecie miasta, na wniosek prezydenta, zapisane są pieniądze na dwa tego typu zadania. Pierwsze z nich to budowa wiaduktu, który połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej. W tym przypadku projektowanie tej potężnej inwestycji już trwa. Dokumentację przygotowuje firma Mosty Katowice.

Projektowane połączenie drogowe będzie rozpoczynać się w rejonie skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi. Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego.

Ponadto inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Dokumentacja projektowa tej inwestycji ma być gotowa na koniec przyszłego roku.

We wtorek ogłoszony został przetarg na przygotowanie drugiej z zapowiadanych inwestycji - budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny - Jasło. Zadaniem wybranej w przetargu firmy będzie opracowanie koncepcji przyszłej inwestycji. Da ona odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy na ul. Langiewicza powinien powstać tunel czy też lepszym rozwiązaniem będzie budowa wiaduktu nad torami.

Do przygotowania koncepcji będzie potrzebnych wiele szczegółowych analiz dotyczących m.in. układu drogowego i przyszłych rozwiązań komunikacyjnych, infrastruktury podziemnej, którą trzeba będzie przebudować. Wykonawca ma zostać wybrany latem tego roku. Koncepcja ma być gotowa w ciągu szczęściu miesięcy od daty podpisania umowy z firmą projektową.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama