Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W Rzeszowie uczczono pamięć poległych policjantów [FOTO]

Podziel się
Oceń

Pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009, odbył się uroczysty apel.
  • Źródło: KWP Rzeszów
W Rzeszowie uczczono pamięć poległych policjantów [FOTO]

Autor: KWP Rzeszów

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przed tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na Wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009, odbył się dziś uroczysty apel.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Modlitwę w intencji policjantów poległych w służbie oraz pomordowanych w sowieckich obozach odmówił Duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman.

Wieńce pod tablicami złożyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie - mł. insp. Piotr Zalewski i podinsp. Jacek Juwa.

Wśród osób, które uczciły dziś pamięć o zmarłych i pomordowanych policjantach, było kierownictwo Podkarpackiej Policji, delegacje stowarzyszeń i związków zawodowych.

Kwiaty pod tablicami złożyły delegacje - Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939", Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych województwa podkarpackiego.

Na zakończenie uroczystego apelu odegrany został sygnał "Śpij kolego", a pod tablicami zapłonęły znicze.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama