Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Minister Marcin Horała we wtorek w Rzeszowie! Odpowie na pytania? [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Jak dowiedziała się nasza redakcja, już w najbliższy wtorek, Podkarpacie odwiedzi minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W planie jego wizyty są m.in. rozmowy z Wojewodą Ewa Leniart oraz spotkanie z rzeszowskimi strukturami PiS. Przedstawicieli protestujących przeciwko budowie linii kolejowej do CPK nadal oficjalnie nie zaproszono.
Minister Marcin Horała we wtorek w Rzeszowie! Odpowie na pytania? [AKTUALIZACJA]

Autor: Kuba Kluz

Marcin Horała w Rzeszowie


Inicjatorami spotkania z ministrem Horałą byli członkowie Parlamentarnego Zespołu Podkarpackiego. W międzyczasie jednak działacze PiS w regionie "ograli" opozycję i stwierdzili, że sami zorganizują spotkanie. Na własnych warunkach.

Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego we wtorek, 26 lipca br., ma przyjechać do Rzeszowa. Podczas tej wizyty ma dojść do spotkania ministra Horały z Wojewodą Podkarpackim oraz z aktywem PiS - twierdzi nasze źródło. 

Sytuacja ta w praktyce doprowadzi najprawdopodobniej do tego, iż w przyszłym tygodniu mogą odbyć się dwa spotkania z ministrem na ten sam temat.

 

Opozycja zaprasza, minister odmawia?


Parlamentarny Zespół Podkarpacki przejął inicjatywę i kilka tygodni temu w sejmie odbyło się pierwsze spotkanie z protestującymi w sprawie przebiegu linii kolejowej CPK przez gminę Trzebownisko - mówi nam poseł Krystyna Skowrońska, przewodnicząca zespołu. 

Na zaproszenie podkarpackich parlamentarzystów do Warszawy przyjechali przedstawiciele protestujących. Na spotkaniu zadano szereg pytań. Uczestnicy zgodzili się, że kolejne spotkanie z udziałem rządowego pełnomocnika powinno odbyć się w Rzeszowie. 

- Napisałam pismo do pana ministra Horały z propozycją spotkania. Poprosiłam o salę panią wojewodę. Poinformowałam pana marszałka Ortyla - relacjonuje poseł Skowrońska. 

- W czwartek otrzymałam pismo od pani wojewody. Ze zdziwieniem stwierdziłam, że to nie nasz zespół podkarpackich parlamentarzystów zaprasza ministra, a to minister zaprasza posłów i wybrane osoby dodatkowe - oburza się Skowrońska.

Jak mówi, nie dość, że wojewoda storpedowała wysiłki posłów i przejęła role gospodarza, to jeszcze przy organizacji spotkania miała zasłonić się "małą salą" i bliżej nieokreślonymi "względami bezpieczeństwa" i przekazać Skowrońskiej, aby "przygotowała listę 10-15 przedstawicieli, którzy wezmą udział w wydarzeniu". 

Zasłanianie się małą sala i względami bezpieczeństwa jest cokolwiek kuriozalne, tym bardziej, że wymieniona w piśmie wojewody sala audytoryjna pomieści dziesiątki osób. W tym kontekście nasuwa się pytanie czy minister Horała przygotował odpowiedzi na pytania wnoszone przez protestujących, czy przybędzie tylko "mydlić oczy"?

 

Dwa spotkania w sprawie CPK, czy minister Horała odpowie na pytania?


W rezultacie, w chwili pisania tego tekstu, z naszych informacji wynika, że na wtorek w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zaplanowane są dwa spotkania w sprawie budowy CPK. 

Pierwsze, organizowane przez posłów opozycji zaplanowane zostało na godz. 11.00. Spotkanie, jak mówi poseł Skowrońska jest otwarte dla wszystkich posłów, protestujących przeciwko budowie linii kolejowej do CPK i każdego chętnego.

- Zaprosiliśmy też ministra Horałę. Mamy nadzieję, że jednak przyjdzie i bez kręcenia odpowie na pytania - mówi poseł Skowrońska.

Drugie spotkanie zaś, organizowane jest przez Wojewodę Podkarpacką. Odbyć ma się ono w sali Audytoryjnej w Urzędzie Marszałkowskim o godz. 12.30. Udział mają wziąć minister, wojewoda, posłowie oraz 10-15 przedstawicieli mieszkańców. 

 

Aktyw partyjny zostanie dopieszczony?


Na tym jednakże nie koniec wtorkowych spotkań, bowiem kolejny punkt programu wizyty Horały, zgodnie z planem PiS, to spotkanie z działaczami partii, które ma odbyć się o godz. 16.00 w rzeszowskiej siedzibie PiS przy ul. Hetmańskiej. 

Minister będzie odpowiadał na pytania członków Pawa i Sprawiedliwości. W tym przypadku nie wspomniano nic o limitach osób, które mogą wziąć udział w spotkaniu.

Należy zaznaczyć, iż na spotkanie zaplanowane przez wojewodę Ewę Leniart nie zostali wciąż oficjalnie zaproszeni przedstawiciele protestujących przeciwko budowie CPK.


 

AKTUALIZACJA


Media zostały dziś zaproszone na konferencje ministra Horały, która ma się odbyć we wtorek 26 lipca 2022 o godz. 9.30 w sali 262 Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (II piętro).

O godzinie 11.00 przy ul. Towarnickiego 3a odbędzie się spotkanie Parlamentarnego Zespołu Podkarpackiego wraz z protestującymi.

O 12.00 posłowie opozycji zaplanowali konferencje prasową. Ma się ona odbyć przed budyniem Urzędu Marszałkowskiego.

Natomiast o godz. 12.30 w budynku Urzędu Marszałkowskiego ma się odbyć spotkanie organizowane przez wojewodę Ewe Leniart z udziałem ministra Marcina Horały i maksymalnie 15 protestujących mieszkańców. - Dziś otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie od pani Wojewody. Potwierdzamy, że wyznaczono nam limit 15 osób, które mogą przyjść na spotkanie - informuje nas przedstawiciel protestujących mieszkańców.

Zobacz zdjęcia z protestu w sprawie CPK w Jasionce.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama