Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Bliżej budowy Szpitala Uniwersyteckiego. Podpisano akt notarialny

Podziel się
Oceń

To jeden z milowych kroków w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego. Gmina Świlcza oraz Uniwersytet Rzeszowski podpisały akt notarialny potwierdzający przekazanie uczelni działki.
  • Źródło: Uniwersytet Rzeszowski
Bliżej budowy Szpitala Uniwersyteckiego. Podpisano akt notarialny

Autor: Michał Święcicki, UR

Jak wspólnie stwierdzili: prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i Adam Dziedzic, Wójt Gminy Świlcza - to istotnie milowy krok w drodze do realizacji tego ważnego i potrzebnego naszemu regionowi przedsięwzięcia.

Podpisanie aktu notarialnego jest ważne również z tego względu, że faktyczne posiadanie terenu pod inwestycję znaczenie ułatwia, a w zasadzie - jest warunkiem koniecznym ubiegania się o środki na realizację inwestycji.

Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic
Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic oraz prof. Sylwester Czopek


- Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych i przy wydatnym wsparciu władz rządowych i samorządowych kolejne etapy budowy szpitala rozpoczną się już niebawem - powiedział rektor uczelni, prof. Sylwester Czopek.

Przypomnijmy, że 14 maja 2021 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim została podpisana deklaracja dotycząca wspólnych działań na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego podpisana. Starania Uniwersytetu Rzeszowskiego i Samorządu Województwa Podkarpackiego mające na celu budowę placówki będą wspierać ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia. Taką deklarację podpisano dziś w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Swoje podpisy pod deklaracją złożyli Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Adam Niedzielski - Minister Zdrowia, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Kolejny etap miał miejsce 7 października 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z/s w Trzcianie, gdzie doszło do podpisania umowy pomiędzy Gminą Świlcza i Uniwersytetem Rzeszowskim w sprawie oficjalnego przekazania terenów pod budowę Szpitala Uniwersyteckiego. Kompleks na terenie Gminy Świlcza będzie miał 35 ha powierzchni. Szacowany koszt całościowy inwestycji to około 2 miliardy zł.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama