Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego

Podziel się
Oceń

Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego, jak co roku, rozpoczęły się mszą św. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Następnie, uczestnicy wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych w w wykonaniu Niny Nowak, po którym odbył się przemarsz pod pomnik gen. Władysława Sikorskiego, do Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie kontynuowano uroczystości.
  • Źródło: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego

Autor: Łukasz Kotulak

Szczególne słowa uznania, dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, w swoim przemówieniu wyraził Dowódca podhalańczyków, gen. bryg. Dariusz Lewandowski, podkreślając, jak wielu wyrzeczeń wymaga służba Ojczyźnie oraz dziękując wszystkim, którzy aktywnie angażują się w zapewnienie bezpieczeństwa kraju. Następnie wręczono medale i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych.

Po przemówieniach włodarzy miasta, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, odczytano Apel Pamięci, wybrzmiała salwa honorowa, złożono kwiaty i zapalono znicze. Zwieńczeniem części oficjalnej uroczystości był pokaz musztry Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz defilada pododdziałów ulicami Rzeszowa.

Od 12:30 do 18.00 w parku przy ul. Pułaskiego trwa piknik wojskowy. Wśród stoisk różnych instytucji zlokalizowanych w parku, na parkingu przed basenem zaprezentowany m.in. czołg PT-91 Twardy, transportery opancerzone KRAB i RAK, AWRiU (artyleryjski wóz remontu i uzbrojenia), wozy policyjne, strażackie oraz straży granicznej.

Dodatkową atrakcją pikniku był występ artystyczny zespołów i solistów oraz wojskowa grochówka. Podczas pikniku wystąpią: Grupa wokalna "21" z Klubu 21. BSP, Dziewczęca Orkiestra Szałamaistek i Mażoretek "Incanto" z WDK, duet skrzypcowy "Siostry Borys", wokaliści "Just Sing" ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama