Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Przebudowa skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową - umowa z wykonawcą koncepcji podpisana

Podziel się
Oceń

Dokument opracuje firma Sweco Polska z Poznania. Da on odpowiedź, które rozwiązanie jest korzystniejsze: wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Langiewicza czy tunel.
Umowa z wybraną w przetargu firmą została podpisana w piątek. Zadaniem Sweco Polska będzie opracowanie szczegółowej koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową relacji Rzeszów Główny - Jasło.

Da ona odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy na ul. Langiewicza powinien powstać tunel czy też lepszym rozwiązaniem będzie budowa wiaduktu nad torami. Koncepcja ma być gotowa na początku przyszłego roku.

- Budowa bezkolizyjnych przepraw przez tory kolejowe jest jednym z moich inwestycyjnych priorytetów - podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Decyzją prezydenta do tegorocznego budżetu miasta zostały wpisane dwa tego typu zadania.

Oprócz wspomnianej wyżej przebudowy ul. Langiewicza, w planie finansowym Rzeszowa znalazła się także budowa wiaduktu, który połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej.

Projektowanie tej potężnej inwestycji już trwa. Dokumentację przygotowuje firma Mosty Katowice. Projekt ma być gotowy na koniec przyszłego roku.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama