Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

Podziel się
Oceń

- Jako miasto bardzo chcemy wspierać rzeszowskich seniorów. Jedną z takich form wsparcia są właśnie opaski bezpieczeństwa, które dziś przekazaliśmy - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
  • Źródło: informacja prasowa
Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" w Rzeszowie jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Mogą z niego korzystać osoby, które mają 65 lat i więcej. W ramach tego programu seniorzy otrzymują opaski bezpieczeństwa.

Pierwsze tego typu urządzenia zostały wręczone rzeszowianom w piątek podczas spotkania w ratuszu.

Jak działają takie opaski?
- Mają one dwie szczególne funkcje, które w naszym codziennym życiu wydają się być niezbędne. Jedną z nich jest detektor upadku. W momencie, kiedy taka opaska jest na ręce i doszło do jakiegoś zdarzenia, upadku to urządzenie wyśle sygnał do operatora systemu, który będzie wiedział, że doszło do jakiejś wyjątkowej sytuacji i uruchomi pomoc - tłumaczyła Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

- Druga z istotnych funkcji to tzw. detektor noszenia. Jeśli operator obsługujący system zauważy, że opaska jest przez dłuży czas nieużywana i istnieje prawdopodobieństwo, że mogło dojść do czegoś niewłaściwego, skontaktuje się z MOPS i innymi służbami, które sprawdzą co się stało - mówiła dyrektorka MOPS.

- Ważne podkreślenia jest to, że inspiracja dotycząc wprowadzenia w Rzeszowie takich opasek wyszła od samego środowiska seniorów. Z takim pomysłem przyszedł do mnie pan Stanisław Jerzak - powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.

Pan Stanisław był pierwszą osobą, która w piątek urządzenie otrzymała.

Kolejne opaski (w sumie rozdysponowanych będzie 80 tego typu urządzeń) będą dostarczane rzeszowskim seniorom w przyszłym tygodniu. Zajmą się tym pracownicy rzeszowskiego MOPS. Seniorzy którzy je otrzymają przejdą krótkie szkolenie.

Będą je przeprowadzali pracownicy firmy SIDLY sp. z o. o., z którą Miasto Rzeszów podpisało umowę na realizację zadania. Szkolenia będą zawsze odbywać się w obecności pracownika MOPS.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama